Προς το περιεχόμενο

Digitech RP 500 VS Pod HD 300


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκιμασα εχθες διπλα δπλα με την ιδια κιθαρα τον ιδιο ενισχυτη και τον ιδιο καραγκιοζοπαιχτη (εμενα) το pod hd 300 και την rp 500 .Δεν θα αποκαλυψω ποιο ειναι ποιο......στο τελος θα γινει.........η κιθαρα που χρησιμοποιησα ειναι η charvel so-cal με duncan custom(BRIDGE) -'59(NECK) και ο ενισχυτης ο hot rod deluxe με tonker.Sorry που στο ενα βιντεο φαινονται μονο τα οπισθια μου αλλα οταν το ειδα βαριομουνα να γραψω αλλο βιντεο.Ευχαριστω τον MARILION για την χορηγια του..........

 

 

p.s το παιξιμο ειναι οτι να΄ναι..........

βιντεο Α:

 

βιντεο Β:

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και τα δυο είναι ωραία, αλλα τουλάχιστον για τα δικα μου γούστα ο ήχος τους βίντεο Α (στο συγκεκριμένο setting τουλάχιστον) είναι λίγο καλύτερος.... Αν δεν βαριέσαι στο τέλος μας λες και τα settings στο περίπου. By the way, παίζεις ΠΑΡΑ πολυ καλα! Εύγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δυο είναι ωραία, αλλα τουλάχιστον για τα δικα μου γούστα ο ήχος τους βίντεο Α (στο συγκεκριμένο setting τουλάχιστον) είναι λίγο καλύτερος.... Αν δεν βαριέσαι στο τέλος μας λες και τα settings στο περίπου. By the way, παίζεις ΠΑΡΑ πολυ καλα! Εύγε!

 

θα τα πουμε ολα αναλυτικα............απλα με ενδιαφερει η αποψη σας γιατι πραγματικα εχει πολυ ενδιαφερον το θεμα..........εχθες γελαγα με εμενα γιατι δεν ηξερα ποιο μου αρεσει περισσοτερο και γιατι.Να πω οτι το pod δεν το εχω ψαξει .....απλα εφτιαξα 3 ηχους που εμενα με καλυπτουν κατα καποιο τροπο..................Ευχαριστω για το σχολιο περι παιξιματος....επαιζα διαφορα απο solos μεχρι ρυθμικα για να εχουμε πληρη εικονα........... ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εμενα στα αυτια μου ακουγεται καλυτερα ο ηχος του πρωτου κλιπ , πιο γεματος κ ογκωδης. Ομως για να ειναι σωστη η συγκριση θα πρεπει να γινει ξεκινωντας απο clean  ηχους μετα λιγο γρεζι κ κατοπιν σε hard k highgain. Μαλιστα οι high gain ειναι ακομα πιο δυσκολο να εκτιμηθουν απο τον ηχο μιας καμερας. Αλλαζες preset κ ακουγοντουσαν λιγο πολυ το ιδιο.

Η γενικη εικονα ομως στα αυτια μου ειναι του πρωτου βιντεο

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χε χε, κ πηγες κατευθειαν στο ψητο ε? ;D

 

;D ;D τι να κανω? την κυρα ΔΕΣΠΟΙΝΑ επρεπε να δεις που ειχε καλυφθει στο σαλονι με κλειστες πορτες γιατι ειχα δυναμωσει κομματακι........... ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω συμφωνω με το οτι ο ηχος ειναι καλυτερος στο πρωτο βιντεο, δεν σημαινει οτι ηταν χαλια το δευτερο. ( αν και το πλανο ηταν χαλια και στα δυο, το λογο τον ξερουμε, ουτε λιγο γυμνο :o?θα απουσιασω απο την ψηφοφορια σε ενδειξη διαμαρτυριας) το παιξιμο πολυ καλο, καποια στιγμη θα τα καταφερω και γω! λεμε τωρα

καλα αυτα τα μηχανακια αλλα προσωπικα εχω προβλημα με το να καθομαι να ρυθμιζω και να ψαχνω. :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω συμφωνω με το οτι ο ηχος ειναι καλυτερος στο πρωτο βιντεο, δεν σημαινει οτι ηταν χαλια το δευτερο. ( αν και το πλανο ηταν χαλια και στα δυο, το λογο τον ξερουμε, ουτε λιγο γυμνο :o?θα απουσιασω απο την ψηφοφορια σε ενδειξη διαμαρτυριας) το παιξιμο πολυ καλο, καποια στιγμη θα τα καταφερω και γω! λεμε τωρα

καλα αυτα τα μηχανακια αλλα προσωπικα εχω προβλημα με το να καθομαι να ρυθμιζω και να ψαχνω. :P  

....θα αποκαλυψω κατι ετσι για αρχη...........το pod ειναι λιγο δυσκολο...να βρεις την χρυση τομη..........εχει πολλες παραμετρους.........πολλες ομως που μπορει να σε οδηγησουν σε λαθος συμπερασμα..........ετσι οπως μου την εδωσε ο ΓΙΩΡΓΟΣ.........εγω αλλαξα σχεδον τα παντα......απο τα κουμπια πισω που ειναι για επιλογες amp/line,studio/live...μεχρι οτι μπορεις να φανταστεις........Τις αλλαγες τις εκανα για να φερω τον ηχο στα μετρα μου...δεν σημαινει οτι εκανε λαθος ο MARILION.

 

Γυμνο τελος.............ζηλευει η καλη μου που χαιρεστε και εσεις το κορμι αυτο........ ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε γρήγορα γιατι θέλω να παραγγείλω... ;D

 

 

εγώ λέω να αρχίσουμε τα πονταρίσματα......

 

 

στοιχηματίζω οτι το πρώτο είναι η rp...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου