Προς το περιεχόμενο

La Cabronita Project


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψήσου να ψεκάσεις και κανένα stencil νομίζω θα δώσει χαρακτήρα  ;)

 

Λέω για αρχή να της κάνω waterslide το tramp stamp που έχει και η original και ίσως από μπροστά αν διάλεγα stencil θα έβαζα τους blues bros

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 92
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ενώ δεν έχουν φτάσει ακόμη καινούρια πράγματα και ενώ αλλάζω το σώμα της SRV tribute μου με ένα φοβερό ρέλικ του Mark Jenny είπα να βάλω το μανίκι στο σώμα της Καβρονίτας και δε σας κρύβω ότι μου άρεσε πολύ και με rosewood. Το καλύτερο απ΄όλα έιναι ότι ταιριάζει γάντι μανίκι-σώμα...δε βλέπω την ώρα να έρθει και  το maple relic!

 

Enjoy

 

19022011739.jpg

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρότζεκτ έδωσε χθες μια πρώτη γεύση!

Ήρθε ο TV Jones (Powertron τελικά όπως στην ορίτζιναλ καβρονίτα), οπότε τον βίδωσα τον συνέδεσα και μπορώ να πω ότι ροκάρει ανελέητα. Κρατάει σκάσιμο αλλά έχει ΖΖτοπισμό μεγάλο!! Στο live χθες με τις Σταγόνες στο Malt 'n' Jazz η κιθάρα έδωσε ρέστα!! Το greasebucket θέλει λίγο να το συνηθίσει κανείς ,αλλά ειδικά για drive και έναν μόνο μαγνήτη είναι ό,τι πρέπει.

Η κιθαρα τώρα έχει προσωρινά ένα rosewood strat μανίκι. Σε μια δυο βδομάδες έρχεται και το δικό της maple relic από τον Mark Jenny οπότε τότε και θα βγουν οι τελικές φωτοζ.

 

Μια μικρή γεύση!!

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως και το rosewood και εμφανισιακα και ηχιτικα μου αρεσει στην κιθαρα σου.

Νice turtle! ;)

 

Να 'στε καλά παίδες! Είμαι κι εγώ στο διλλημα rosewood / maple γιατί όντως και με το rosewood μια χαρά φαίνεται και ακούγεται! Μόλις έρθει το maple θα κάνω τη σύγκριση και βλέπουμε! Πάντως η κιθάρα είναι ΠΑΝΑΛΑΦΡΗ!! και ζύγισε και ωραία σώμα μανίκι!

 

Αυτά ως την επόμενη φορά!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καθαρά από "μούρη" πάντως το rosewood συνδυάζεται με το χρώμα του body πολύ καλλίτερα από το maple  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι θα ξέρει ο John Mayer που τη δικιά του την έχει με Rosewood... συμφωνώ... Αν έρθει και δεν ταιριάζει θα μπει σε μελλοντικό πρότζεκτ... πρέπει να αντιγράψω και την thinline του superfunk! Όταν και όποτε!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κάτι θα ξέρει ο John Mayer που τη δικιά του την έχει με Rosewood... συμφωνώ... Αν έρθει και δεν ταιριάζει θα μπει σε μελλοντικό πρότζεκτ... πρέπει να αντιγράψω και την thinline του superfunk! Όταν και όποτε!

 

Κοίτα μην μπερδεύεσαι. Εν προκειμένω τόσο τον Mayer όσο και στον Mr Nick, δεν σε (μας) θαμπώνουν οι rosewood ταστιέρες σε σχέση με το main χρωματάκι, αλλά το ότι είναι ομορφόπαιδα! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου