Προς το περιεχόμενο

Αφαιρεση ουρεθανης απο την ταστιερα της baja μου


telemanic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην θέση σου δεν θα πείραζα το μπράτσο της κιθάρας καθόλου.Θα προτιμούσα να αγοράσω ένα φτηνό μπράτσο ανεπεξέργαστο και να έκανα την δουλειά μου.

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλα με τεχνικό και εξηγησέ του ακριβώς τι είναι αυτό που θές.

 

Αν είναι να κάνεις κάτι τέτοιο κάντο όσο πιο σωστά γίνεται (και θα σου κοστίσει και λιγότερο - τουλάχιστον ψυχολογικά).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πεισατε...Δε θα πειραξω τιποτα.

Μπορείς να πειράξεις τα πάντα...εάν ξέρεις...Εάν δεν ξέρεις, καλό είναι να έχεις υπολογίσει και το κόστος ενός μάστορα ή ενός ανταλλακτικού ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφενος προτιμω την αισθηση του χωρις βερνικι ξυλου και αφετερου μου αρεσει το αισθητικο αποτελεσμα (με βερνικι ουτε σε 20 χρονια προκειται να ρελικαρει).

 

Απλα γυαλοχαρτο; Νουμερο;

 

 

Παντως ασχετα με την αισθηση του μπρατσου,αν σε ενδιαφερει να κανεις relic τη κιθαρα σου ριξε μια ματια στο www.guitars.gr Δεν το ξερω το παιδι αλλα εχουμε μιλησει κανα δυο φορες και ειναι πολυ ευγενικος και νομιζω θα σε βοηθησει και εσενα σχετικα με το θεμα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα δε συνειδητοποιησα απο το αρχικό ποστ ότι μιλάμε για ρέλικ! Νόμιζα ότι θες να αφαιρεσεις όλη την πολυουρεθάνη για να βάλεις Νίτρο ή λαδάκι. Το έχω κάνει παλιότερα και έβγαλα από ενα φθηνό μανίκι την πολυουρεθάνη και πέρασα νιτροκυτταρίνη. ΑΡΑ ακυρο το διαβρωτικό. Μη το πειράζεις ή απλά τρίψε λίγο από πίσω με συρματάκι για να γλιστράει καλύτερα, να το κάνεις λίγο ματτ. Αλλιώς άστο έτσι.

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω αβερνικοτο μπρατσο στη στρατοκαστερ μου,σε συμβουλευω να το αφησεις οπως ειναι.Δεν λεω ωραιο το touch αλλα εμφανησιακα και απο θεμα ποσο συχνα πρεπει να καθαριζεις απο την λιγδα των χεριως,το βερνικομενο ειναι σαφως καλυτερο.Αν γινεται κανε αυτο που σου προτειναν.Τριψτο λιγο απο πισω να μην κολαει το χερι και κατα τ'αλλα αστο οπως ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου