Προς το περιεχόμενο

SOS Τροφοδοτικό/ά για πετάλια


peterhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή το να αγοράζεις μπαταρίες πριν από κάθε live είναι πολυέξοδο, χρονοβόρο και αγχωτικό αν δεν το κάνεις, σκέφτομαι να πάρω ένα τροφοδοτικό για όλα τα πετάλια μαζί, για να ξεκαθαρίσω με το ζήτημα μια κ καλή.

 

Το πρόβλημα είναι ότι επειδή τα πετάλια είναι όλα διαφορετικής εταιρείας δεν ξέρω αν υπάρχει ένα τροφοδοτικό που να δουλεύει για όλα αυτά. Ότι κ αν έχω διαβάσει στο internet δεν φαίνεται να μου δίνει λύση (ίσα ίσα που γράφουν ότι το καθένα θέλει το δικό του αλλιώς παίζει κάψιμο) κ επειδή δεν έχω εμπειρία στο θέμα, περιμένω την βοήθειά σας.

 

τα πετάλια είναι:

Vox 847A wah

Bass Big muff pi

Boss delay DD-7

Memory toy της EHX

Behringer bass synth SYB500

Danelectro Fab Echo

 

Με ενδιαφέρει να βρώ οπωσδήποτε κάτι για τα 4 πρώτα, για τα 2 τελευταία δεν καίγομαι.

 

Καμιά ιδέα κανείς?

 

pauly

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1.  Η καλύτερη λύση και χωρις να εισάγει θόριβο στον ενησχυτη όπως τα περισσοτερα power supliers ,μην ξεχασεις να πάρεις "χταπόδί" για πολλαπλη τροφοδοσία τέλος μακριά απο το power plant Του Thomann τρελά θοριβόδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά, κάθε εβδομάδα θα έχουμε κι ένα θρεντ για τροφοδοτικά? Ψάξτε λίγο... το προηγούμενο ούτε τρεις μέρες πριν δεν άνοιξε.

 

Ότι κ αν έχω διαβάσει στο internet δεν φαίνεται να μου δίνει λύση (ίσα ίσα που γράφουν ότι το καθένα θέλει το δικό του αλλιώς παίζει κάψιμο)

 

Περίεργο γιατί το ίντερνετ λέει πως όλα τα πολυτροφοδοτικά σου κάνουν μιας και παρέχουν 9 βολτ σε όλα σου τα πετάλια... αν θες πιο καλοφτιαγμένες (και ακριβές) λύσεις από το One Spot πες το μπάτζετ σου, ψάξε όμως πρώτα λίγο στο φόρουμ μιας και το θέμα είναι πολύ απλό & έχει εξαντληθεί στη συζήτηση.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok bloody sunday έχεις τα δίκια σου δεν λέω...

 

όσον αφορά το τι πληροφορίες βρίσκεις στο internet... περισσότερο μπερδεύεσαι παρα λύνεις το θέμα σου. πχ η ΕΗΧ λέει πως το bass muff δουλεύει μόνο με 9.6V, το οποίο μου κάνει εντύπωση, αφού δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο. Συν οτι ένα delay της behringer το έκαψα ήδη, οπότε γι'αυτό ζητάω γνώμες πιο έμπειρων

 

p

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο... :) Aν μας πεις το μπάτζετ σου θα σου πούμε και την καλύτερη λύση.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το ρωτησω :P

 

Οι επαναφορτιζομενες δεν αποτελουν λυση?

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ με loki. το ζήτημα είναι τέτοιο που δεν αξίζει να ασχολείσαι με επαναφορτισμούς κλπ

 

το τροφοδοτικό που μου πρότεινε o magicu είναι μέσα στο budget (20-25 ευρω), αλλά επειδή δεν παίζει να κάνω παραγγελία από thomann σύντομα, ελπίζω να το βρω σε αντίστοιχη τιμή εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου