Προς το περιεχόμενο

4 o'clock blues


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αϋπνίας συνέχεια. Ένα μικρό ακουστικό folk/blues, κιθάρα, φωνή και μικρόφωνο. Σας το χαρίζω και πάω για ύπνο.

4_oclock_blues.mp3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ το άκουσα στο ξύπνημα! Και μάλλον ήταν 9:43 Blues ;D. Δεν πιστεύω να έχασα κάτι από το νόημα;  ;) Μου άρεσε το επιτηδευμένο lo –fi …..έτσι για να είμαστε στο Mood του Blind Lemmon Jefferson. Έχεις ωραία χροιά στη φωνή, στο έχω ξαναπεί. Άσε με να σε μανατζάρω….αλλά δεν θα σε βάζω να τραγουδάς blues (όχι ότι δεν το έχεις), αλλά σε θέλω σε Pop/ rock αλά  Robbie Nevil …..είπες τίποτα;;;; Να ακούς τον manager!  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε με να σε μανατζάρω….αλλά δεν θα σε βάζω να τραγουδάς blues (όχι ότι δεν το έχεις), αλλά σε θέλω σε Pop/ rock αλά  Robbie Nevil …..είπες τίποτα;;;; Να ακούς τον manager!  ;D ;D

 

Paul McCartney - Listen To What The Man Said (live '1987)

 

;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

insomnia.jpg

 

Κοιμήσου βρε παιδάκι μου καμμιά φορά.....διότι έτσι όπως το πας....θα μας ξενυχτάς!

(ο μετρονόμος είναι η παντόφλα?....)

 

 

Υ.Γ. Δεν βλέπεις τον Μακάρτνεϋ παραπάνω...και κοιμάται..και φρέσκος δείχνει...και γράφει κι αυτός ωραία μουσική.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά σε θέλω σε Pop/ rock αλά  Robbie Nevil

 

a-front5.jpg

 

Το 'χω τρελά λέμε. Ετοίμασε τα συμβόλαια ;D

 

Κοιμήσου βρε παιδάκι μου καμμιά φορά.....διότι έτσι όπως το πας....θα μας ξενυχτάς!

(ο μετρονόμος είναι η παντόφλα?....)

 

 

Υ.Γ. Δεν βλέπεις τον Μακάρτνεϋ παραπάνω...και κοιμάται..και φρέσκος δείχνει...και γράφει κι αυτός ωραία μουσική.

 

Κόργιε, είχα πέσει για ύπνο και είχα αρχίσει να μετράω αλλά ξαφνικά άκουσα την παντόφλα με το τέμπο. Σηκώθηκα γρήγορα, τη φόρεσα και έγραψα. Η παντόφλα είναι custom shop παραγγελία 47 νούμερο για βίντατζ σκάσιμο και σόλα από καουτσούκ Μαδαγασκάρης για ντεφινίσιον στις υψηλές. Έχω δοκιμάσει και με σαγιονάρα αλλά κάνει μόνο για μέταλ. Ο Μακάρτνεϋ κοιμάται τον ύπνο του δικαίου γιατί έχει αφοδευτεί στο τάληρο. Εγώ ειμί πτωχός πλην τίμιος καλλιτέχνιες.

 

Παιδιά σας ευχαριστώ  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να πω πως είναι ωραίο. :)

Αλλά έφαγα μια φλασιά και λέω, δεν το ξαναπάς άλλη μία άμα δεν βαριέσαι, με τραχιά επιτηδευμένη, βαριά, αλά Joe Cocker φωνή? Κάπνισε κανένα πούρο στην τελική. :)

 

-Δεν μας ....... ρε Νταράλα ? Την όρεξή σου έχουμε ?

-Όχι. Έχουμε όμως αϋπνίες. ;D

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για την ακρόαση και τα σχόλια. Η ερμηνεία έτσι μου βγήκε εκείνη την ώρα (τέσσαρες το πρωί). Το συγκεκριμένο δεν ξέρω αν μπορώ να το πω αλλιώς. Ίσως την επόμενη φορά που θα επιχειρήσω να γράψω κιθάρα/φωνή να χρησιμοποιήσω δύο μικρόφωνα αν και έχω μόνο έναν μεγάλο γερανό.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου