Προς το περιεχόμενο

VT Bass ως μοναδικο Preamp


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηρθε το πολυαναμενομενο VT Bass μου. Δυστυχως πληρωσα και τελωνειο...  >:( Anyway

Πρωτες εντυπωσεις: Σε modeling ενισχυτη ακουγεται απο καλουτσικα εως χαλια. Στον Line 6 110 Studio που εχω επαιξε καλουτσικα στην προσομοιωση του Flip Top και σε ολες τις αλλες θεσεις ψιλοχαλια, οσο κι αν προσπαθησα για  flat ρυθμισεις. Γμτ λεω, τζαμπα το πηρα. Μετα θυμηθηκα οτι ειχα διαβασει καποτε σε καποιο fora για το MP3 input και χρηση του ενισχυτη χωρις την προενισχυση. Κολλητηρι ανα χειρας, εφτιαξα ενα mini stereo jack σε mono jack και δοκιμαζω. Το volume του ενισχυτη δεν δουλευε, αλλα εχω το level του VT Bass. Και ακουγεται πλεον απο καλα εως πολυ καλα! Θελει λιγο ψαξιμο ομως, με την παραμικρη ρυθμιση και ειδικα στο character αλλαζει ολο το ηχοχρωμα. Σε λιγες μερες σκεφτομαι να το στειλω και για την μοντα (XLR balanced output). Μεγεια μου!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειές, καλόπαιχτο και να το χαίρεσαι.

Να επιμείνω ότι μπορείς να το κάνεις κι εδώ το mod φθηνότερα.

Αλλά it's your money...... ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου