Προς το περιεχόμενο

Extend μονό πετάλι μπότας σε διπλό


nkod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους.

 

Μου δημιουργήθηκε μια απορία στο μυαλό. Έχω ένα πετάλι yamaha FP-9500c. Και είδα ότι υπάρχει και το αντίστοιχο διπέταλο DFP-9500c. Η απορία λοιπόν που μου δημιουργήθηκε καθαρά για λόγους γνώσης είναι:

Κατα πόσο είναι εύκολο να προστεθεί το υπόλοιπο κομμάτι του DFP και κατα κάποιο τρόπο να "μετατραπεί" το μονο πέταλο σε διπέταλο; Ή κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό και δεν έχει προδιαγραφεί;

 

Ευχαριστώ 

Give me the freedom to destroy,

Give me radioactive toy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες στο site της Yamaha αν πουλανε το slave πεταλι καθως και το μηχανισμο. Αν και αμφιβαλλω

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Beeros ευχαριστώ για την απάντηση,

 

αλλα δεν μιλάω μόνο για το συγκεκριμένο πετάλι...

Γενικά αυτό είναι εφικτό; Το πετάλι έχει από αριστερά το "χώρο" για να δεχτεί το slave.

 

Θα το κοιτάξω...

Give me the freedom to destroy,

Give me radioactive toy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οσο ξέρω μόνο η Pearl προσφέρει κάτι τέτοιο. Αλλιώς πούλα το και πάρε ένα διπέταλο. Τα master pedal (για δεξιόχειρες το δεξί πετάλι) δεν είναι ίδιο με το slave (αριστερό) ή το μονό αντίστοιχο μοντέλο γιατί έχει εξτρά βάση στήριξης του δεύτερου κόπανου. Πάντως καλού κακού ρώτα στον Νάκα εαν υπάρχει κάτι σαν αυτά για το yamaha σου

http://www.thomann.de/gr/pearl_p_3001d_demon_exansion_pedal.htm

http://www.thomann.de/gr/pearl_p2001c_eliminator_expansion.htm

Aπλά για μένα δεν αξίζει αν η τιμή είναι σαν τα παραπάνω με τα ίδια αγοράζεις μεταχειρισμένο το ίδιο ή αντίστοιχα ποιοτικό σε καλή κατάσταση διπέτάλο και σου μένει το μονό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν παίζει να το πουλήσω... Το αγόρασα μόλις χτές... ΧΑΧΑΧΑ

Απλα μου γεννήθηκε η απορία.. Εξάλλου μέχρι να φτάσω στο κομμάτι να δουλεύω διπέταλο έχω καιρό. Ας πάρω τύμπανα πρώτα γιατι και διπέταλο να έχω, απλά θα φαγωθούν πιο γρήγορα τα πόδια τις καρέκλας...

 

χαχααχαχαχαχα

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Give me the freedom to destroy,

Give me radioactive toy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου