Προς το περιεχόμενο

Το ΑΠΟΛΥΤΟ ταμπούρο!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αφου θα το κανεις που θα το κανεις το clip αν δεν βαριεσαι παιξε λιγο κ με τα κουρδισματα .εεεε???φανταστικε μπυρε...εξαλλου φανταζομαι κ εσυ θα θες να το ακουσεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σαν κατοχος μια Maple custom απο το Γαβριλο...φτιαγμενη το .....1995 [πω ρε Π...Γερασα!!}..μπορω να σου πω ..οτι αυτο το ταμπουρακι...θα το ευχαριστηθεις..για πολλα πολλα πολλα πολλα πολλα χρονια...

Επισης..οσο περναει ο καιρος και το ξυλο χανει την υγρασια του ..θα γινετε ακομα καλυτερο!!

Καλοριζικο και καλοταξιδο.

P.s Κατι που μου εχει κανει εντυπωση μετα απο τοσα χρονια με τα σετ του Γαβριλου και οφειλω να το πω και του δωσω το credit του..

Το σετ εχει φαει μετακομισεις -προβες -συναυλιες στη αλλη ακρη της Ελλαδας -χτυπηματα..υγρασια.. αλλα ως τωρα...δεν εχει σπασει - ουτε ξεβιδωθει ουτε βιδα.

ειναι πραγματικα εντυπωσιακο..γιατι μετα απο 15 χρονια χρησης θα περιμενε κανεις σημαδια φθορας  {τουλαχιστον στα κλειδια...}Καθε φορα που αλλαζω δερματα παω να σφιξω τις βιδες..και ειναι ολες οπως τις αφησα!!

..το σετ με ενα καινουργιο βαψιματακι ειναι σαν καινουργιο!!

Χωρις να θελω να του κανω διαφημιση του μπαγασα...αυτο που κατασκευασε...μετα απο τοσα χρονια -δεν μου εχει δωσει ποτε δικαιωμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω τον παραδεχομαι σαν Μαστορα τον Γαβριλο ,ασε που εξυπηρετει και οσους εχουν προβληματα με αλλες μαρκες .Μου εχε βαψει μια κασα πρασινη σε κοκκινο χρησιμοποιωντας το εργοστασιακο χρωμα 7 χρονια τωρα ειναι σαν καινουργιο( και να φαντασθειτε οτι η κασα αυτη δεν εχει θηκη ).Μεγας ο Γαβριλος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μια φορα προθυμοποιηθηκε να μου φτιαξει ταμπουρο αλλης μαρκας που ειχα προβλημα χωρις καν να με εχει δει αυτοπροσωπως αλλα απο τηλεφωνικη γνωριμια.Εξαιρετικος κυριος.

Ολο λεω να παω επιτελους και στο μαγαζι και ολο αμελω.Απαραδεκτος !  :(

 

Σπυρο συγχαρητηρια για το ταμπουρο !  ;)

Ζηλευω  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μια φορα προθυμοποιηθηκε να μου φτιαξει ταμπουρο αλλης μαρκας που ειχα προβλημα χωρις καν να με εχει δει αυτοπροσωπως αλλα απο τηλεφωνικη γνωριμια.Εξαιρετικος κυριος.

Ολο λεω να παω επιτελους και στο μαγαζι και ολο αμελω.Απαραδεκτος !  :(

 

Σπυρο συγχαρητηρια για το ταμπουρο !  ;)

Ζηλευω  :P

 

ξερεις που ειναι το μαγαζι...πηγαινε συζήτα μαζί του...μπορει να σου φτιαξει κατι για εσενα!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ο αδερφός μοy πήρε ενα Ludwig supraphonic του '68-14" x 5"! Έδωσε 330 ευρώ κ 50 ευρώ μεταφορικά κ 120 ευρώ τελωνείο από Αμερική!

καλή αγορά είναι ή τον πιάσαν κορόιδο?

 

Καλορίζικο το δικό σου φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ο αδερφός μοy πήρε ενα Ludwig supraphonic του '68-14" x 5"! Έδωσε 330 ευρώ κ 50 ευρώ μεταφορικά κ 120 ευρώ τελωνείο από Αμερική!

καλή αγορά είναι ή τον πιάσαν κορόιδο?

 

Καλορίζικο το δικό σου φίλε!

 

http://www.thomann.de/gr/ludwig_lm402_14x65_supra_phonic.htm

 

http://www.thomann.de/gr/ludwig_lb402b_supra_phonic_snare.htm

 

δεν ειναι του 68 τα παραπανω οποτε νομιζω δεν ειναι ασχημη τιμη αν και λίγα μου φαίνονται...(ως προς την τιμη πωλησης οχι τα τελωνεια κ τα μεταφορικα)

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηχοκλιπ από βδομάδα να πάω στο γείτονα που έχει τον απαραίτητο εξοπλισμό!

 

Χρησιμοποιησαμε:

57άρι Shure

Mac Book Pro - Logic 9

Presonus FirePod

 

Flat ηχογράφηση γενικά, με ελαχιστη χρήση ενός EQ. Χωρίς κομπρέσσορα η κάτι άλλο.

Μη περιμενετε να ακουσετε κάτι σωστα παιγμένο...μαλακια δικη μου βασικά. Θα έπρεπε να ειχα χρησιμοποιησει ένα pattern λιγο μετρονομο κτλ θα ηταν πιο ευχάριστο και πιο σωστο καθως δε θα ακουγατε σχεδον οτι ναναι σε καθε κουρδισμα.

Εγινε στο φλου αλλα ειναι ψιλοκομπλέ.

 

Σε 2 μερη σε format .m4a στα προσεχή ποστ

 

ευχαριστώ 'Αλεξ! ;)

 

ακυρο κανω covert σε .mp3 δεν ανεβαινουν τα .m4a

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε mods γιατι δεν ανεβαινουν τα αρχεια..? ειναι .mp3 απο 2mb το καθενα και τα ανεβαζω δυο-δυο αλλα τζίφος!!!

 

απο αυριο... >:(

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου