Προς το περιεχόμενο

Whitesnake "Live In The Still of the Night" DVD - Ντροπή και όνειδος...


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο Λυκαβηττο παντως οταν ειχαν παιξει 7-8 χρονια πριν μου ειχε φανει αξιοπρεπης(με αρκετα εφφε βεβαια οπου χρειαζοταν) και ηξερε πως να προφυλαξει τη φωνη για να

ακουστει μεχρι το τελος καλα.Φιλοι παντως που ειχαμε παει μαζι(και βαμμενοι οπαδοι του)

αλλα και αρκετος κοσμος ελεγε οτι εχει χασει τη φωνη του.Το σιγουρο παντως ειναι οτι

σε οσα τον εχω δει στο tube τα τελευταια χρονια(απειραχτα οχι dvd) στα πιο πολλα δεν...

Θα μου πεις οτι μετα απο τοσα χρονια δεν ειναι ευκολο να σταματησει να κανει οτι κανει

(δεν πιστευω οτι ειναι θεμα χρηματων-εχει αρκετα αλλωστε)κι ας καταλαβαινει οτι δεν παει.Απ την αλλη ακουω τον Hughes και.........

 

Πάντως αν τον συγκρίνεις με τον άλλο παληκαροπαπού τον Glenn - τον οποίο είδα πρόσφατα λάιβ και ζαλίστηκα - τον λυπάσαι τον DC. Ο οποίος για να μην παρεξηγούμαστε ήταν και είναι καρα-αγαπημένος.

Με προλαβε ενω εγραφα ο RayDTutto.

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι το κάνουν (λίγο η πολύ)....ο vai ας πούμε το ΞΕΣΚΙΖΕΙ..... 8)

I rest my case ;Dexactly

 

O Vai; Είσαι σίγουρος; Τον έχω δει πολλές φορές λάιβ και είναι κομπιούτερ ο άνθρωπος.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν τον συγκρίνεις με τον άλλο παληκαροπαπού τον Glenn -

Καλα..ασε...αυτος δεν ειναι ανθρωπος,δεν πιανεται,ειναι εκτος συναγωνισμου... ;)

Ο David ακολουθησε τους φυσικους νομους...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

O Vai; Είσαι σίγουρος; Τον έχω δει πολλές φορές λάιβ και είναι κομπιούτερ ο άνθρωπος.

Το λέει και ίδιος.... ;)

….και άλλο το πώς το βλέπεις / το ακούς στο Live (στιγμιαία, με ταυτόχρονες μπουνιές κλοτσιές και τα συναφή ;D ;D) , και άλλο το DVD στον καναπέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παράδειγμά μας, ο Astbury δεν μπορεί να σταυρώσει νότα. Σαν καταναλωτής θα προτιμούσα μάλλον το overdubbing στο  DVD  (αφού δεν ήμουν εκεί να ακούσω)  

Συμφωνω με τον LK αλλα μεχρι ενος οριου.Αλλιως αντι για live βλεπω στουντιο κλιπς.

Απ την αλλη θα πει κανεις οτι και το Live and dangerous των Lizzy που θεωρειται και ειναι

απ τα καλυτερα live ever(και πολλα αλλα επισης βλ priest-unleashed in the east) ειναι σχεδον ολο κονσερβα.Τι να ειπεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σχετικά με την μπάντα, ο Tommy Aldridge στα drums ειναι λες και μπηκε στη χρονομηχανη και μεταφερθηκε απ ευθειας απ το 1982 sto 2005. Ο κιθαρίστας Doug Aldrich επίσης, δείχνει να έχει επηρρεαστει λιγουλάκι απ τον Randy Rhoads... :))

Δείτε πχ αυτό το βίντεο και βρείτε τις ομοιότητες...

 

 

Εδώ είναι το Is this love, με καλύτερο συγχρονισμό εικόνας-ήχου απ το πρώτο βιντεο που αναρτήθηκε στο thread. Φυσικά, και πάλι φαίνονται πολλά overdubs, απλα όχι τόσο πολύ...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου