Προς το περιεχόμενο

Pickups για high-gain


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Engl screamer combo 50 watt o ενισχυτης.

 

nexarulhu, θελω πιο "αληθινο" ηχο, οχι τοσο μοντερνο οσο ο EMG. Πιο Old school...

 

Slayer-Hell Awaits

 

 

 

κατι τετοιο, leads σαν του cause of death...βεβαια νταξ ξερω πως δυσκολο να κρινεις ηχο μαγνητη απο studio album...

 

 

ωραιος ηχος κ καλη διασκευη αλλα εξακολουθει να μου θυμηζει καπως τη χροια απο τους EMG και παρομοιο ηχο! Γι'αυτο δν τον ειχα στη λιστα!

 

Ευχαριστω παντως. Τον προτεινα κ γω με τη σειρα μου σε ενα γνωστο που θελει μαγνητες για τετοιο ηχο..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτο που προσωπικα ακουω στο cause of death , νομιζω οτι με ενα σετ jb-59 και μια πεταλιερα τυπου ρπ500 τον φτιαχνεις τον ηχοπ μια χαρα...Εξαλλου οι obituary χαρακτηριζονται απο την παραγωη τους , και οχι για καποιο ιδαιτερο ηχο... καθε μαγνητης μπορει να στο δωσει...

 

Οσο για το απο πανω των σλειερ... με emg παιζουν ...

Εν κατακλειδι δεν νομιζω οτι το προβλημα εντοπιζεται στους μαγνητες σου...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι οι emg απλα στα lead δν μαρεσουν. οταν παιζω rythm ειναι καλοι, σε ο,τι ενισχυτη κ να παιξω η χροια τους ειναι χαρακτηριστικη κ κατι δν μαρεσει, ειδικα στα γρηγορα κομματια που εχουν αρκετες ανοικτες(μι-E). Δηλαδη

 

0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-3-5-3-0-0-0-0-0-0(Ε)

--------------------------------5-7-5-------------(Α)

 

βγαζει περισσοτερο θορυβο απο αλλους μαγνητες. π.χ. επαιξα σε εναν ενισχυτη με τη κιθαρα μου κ με μια αλλη που ειχε μαγνητες jackson και στις ανοικτες ακουγοταν καλυτερα η jackson.

δν ξερω που αλλου μπορει αν ειναι το προβλημα!

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δν ξερω που αλλου μπορει αν ειναι το προβλημα!

 

Χαμήλωσε το gain. Απλά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α)

 

βγαζει περισσοτερο θορυβο απο αλλους μαγνητες.

 

 

 

 

 

 

 

Συγνωμη για τους emg το λες αυτο ? δηλαδη υπαρχουν λιγοτερο θορυβωδης μαγνητες απο τους emg ? ειναι απο τους πιο αθορυβους...

 

βασικα δεν ξερω πως να σε βοηθησουμε... ζητας γνωμη για μαγνητες και παραθετεις συγκροτηματα οπου χρησιμοποιουν emg.... Οποτε τι να προτεινουμε ?

 

Πως να βγαλεις ηχο συγκροτηματος με emg αλλα χωρις emg... ? και γενικα οχι χροια emg , ενω ο ηχος που παραθετεις ειναι emg... ? Καπως ετσι το καταλαβαινω εγω... επιβεβαιωσε αν ναι η πες τι γινεται αν οχι...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαζει περισσοτερο θορυβο απο αλλους μαγνητες.

 

Αυτό απλά δεν παίζει, εκτός αν έχει γίνει κάποιο πρόβλημα στην συνδεσμολογία.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ εκανα ενα λαθος για το Hell awaits sorry.νομιζα ο,τι με την soloist που ειχε, χρησιμοποιουσε κ S.D.

εχω παιξει εμ την LTD m-1000 που εχει 2 emg 81 και ο ηχος ηταν διαφορετικος...π.χ. δν ακουγα το θορυβο που ακουω στη δικη μου.

δν ξερω τι φταιει θα το ψαξω αλλο λιγο. αν τελικα καταληξω σε αλλους μαγνητες θα φτιαξω βιντεο με συγκριση.

 

ευχαριστω παντως κ σορρυ για την αναστατωση αλλα μακαρι να ξερα γτ ακουγονται ετσι συγκεκριμενα οι δικοι μου. με την LTD m-1000 που επαιξα ο ηχος ηταν πιο καθαρος.

τελοσπαντων ευχαριστω για τις απαντησεις σας θα κοιταξω παλι τους μαγνητες που προτεινατε κ θα σας ενημερωσω

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Συγνωμη για τους emg το λες αυτο ? δηλαδη υπαρχουν λιγοτερο θορυβωδης μαγνητες απο τους emg ? ειναι απο τους πιο αθορυβους...

 

Αρη προφανως και δεν εννοουσε αυτο ο φιλος...ηθελε να πει πως οι emg ειναι αρκετα ευαισθητοι μαγνητες (κλαινε σε ρομαντικες ταινιες κι ετσι ;D) και τα λαθη σου φαινονται περισσοτερο απ'οτι στους passive μαγνητες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου