Προς το περιεχόμενο

Five years of trouble


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Άψογο, συγχαρητήρια μιά ακόμα φορά.

Τις τεχνικές λεπτομέρειες (ηχογραφικά κλπ.) είμαι σίγουρος θα τις βρείς, εύχομαι και με μία πετυχημένη επιλογή μουσικών -όταν με το καλό προχωρήσεις- να γίνει ένα μπλουζ διαμάντι!

Κάνεις πολύ καλά που τραγουδάς, μην ακούς κανέναν  ;)...

Μπράβο σου και πάλι!

 

Υ.Γ. Η φωνή και η ερμηνεία μου θύμισε την Christine Perfect την εποχή που ήταν στους Chicken Shack.

 

Ακούγοντας το τραγούδι, έσπαγα το κεφάλι μου να βρω τι μου θυμίζει η φωνή...κι έλεγα, που θα πάει, θα το βρω και μετά θα ποστάρω...και μετά διαβάζω το παραπάνω...

Νέστωρα, υποκλίνομαι φίλε μου, είσαι ωραίος με αυτιά ραντάρ  ;D...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η φωνή δεν είναι στο κέντρο.

Έχει γίνει επίτηδες αυτό ή κάπου κάτι ξέφυγε?

 

Οχι δεν ειναι σκοπιμο. Απλα ειμαι απειρος ακομα με τα ptools και κατι πρεπει να εχω κανει κατι στραβα. Παω να το κοιταξω ;)

 

Άψογο, συγχαρητήρια μιά ακόμα φορά.

Τις τεχνικές λεπτομέρειες (ηχογραφικά κλπ.) είμαι σίγουρος θα τις βρείς, εύχομαι και με μία πετυχημένη επιλογή μουσικών -όταν με το καλό προχωρήσεις- να γίνει ένα μπλουζ διαμάντι!

Κάνεις πολύ καλά που τραγουδάς, μην ακούς κανέναν  ;)...

Μπράβο σου και πάλι!

 

Ηλια σ'ευχαριστω πολυ για ακομη μια φορα. Σχετικα με το τραγουδι, μου ειναι αναγκαιο "κακο" κατα καποιο τροπο.

 

Γρηγόρη άψογος όπως πάντα-μπράβο φιλαράκι ;)

 

Σ'ευχαριστω φιλε μου.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....κυρ Γρηγορη χαθηκαμε αδερφε.......ελπιζω να εισαι καλα......Για το τραγουδι συμφωνώ με τα παραπανω....Οταν το γραψεις στο στουντιο ριξε και καμια κραυγη να μαυρίσει λιγο παραπανω ....ειδικα μετα το σολο.Μου φανηκε λιγο υποτονική η φωνη..ειναι 6 λεπτα μαματη μπλουζια,νομιζω πως πρεπει να κορυφωθεί καπου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγορη το κοματι ειναι φοβερο!

ξεφευγεις με πολυ εξυπνο τροπο απο τα στανταρ 12bar και αυτο το κανει ενδιαφερων! για την κιθαρα δεν χρειαζεται να πω κατι....  ;)

αυτο ομως που μου εκανε τρομερη η εντυπωση ειναι η φωνη σου!

προτινω οπως και οι αλλοι να συνεχιζεις να τραγουδας!

εχεις ερμηνια ωραια χροια και επειδη εχεις ακουσει αυτη την μουσικη ξερεις να τα λες! καλη συνεχεια μαν!  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό! Το παίξιμό σου είναι συναισθηματικό, ακριβές και ουσιαστικό.

 

 

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγόρη, με απόλυτη ειλικρίνεια και καλή πρόθεση άκου την γνώμη μου... Τις πρώτες ύλες τις έχουμε. Δηλαδή, κιθαριστικό παίξιμο ιδιαίτερα στο ευρύτερο blues περιβάλλον το έχουμε. Ωραίο τόνο τον έχουμε. Ακούσματα τα έχουμε. Γλυκιά φωνή και ευγενική ερμηνεία την έχουμε.   ;D ;D ;D

 

Για μένα χρειάζονται προσοχή και ίσως βελτίωση 2 πράγματα για να εκτιναχτεί στα ύψη η δουλειά σου.

 

1) Τα επιμέρους που περιγράφω παραπάνω και είναι καλά, αντί να μειονεκτούν του συνόλου μετά την ένωσή τους, υπερτερούν . Στην 'ένωση' λοιπόν των συστατικών κάπου η χημεία ίσως θέλει λίγη περιοσσότερη αναζήτηση.

 

2) Μου αρέσει η προσπάθεια για σπάσιμο του κλασσικού 12 μετρου. Όμως ο τρόπος που γίνεται και στα 2 τραγούδια από την δουλειά που ετοιμάζεις, μου φαίνεται λίγο επιτηδευμένος και τελικά ανώριμος.

 

Ξέρεις ότι σε εκτιμώ και ως κιθαρίστα και ώς άνθρωπο αλλά έχω απαιτήσεις από εσένα και στο έχω πει. Θα μπορούσα να εκθειάζω και να σου είμαι πιο αρεστός! Θα σε βοηθούσα όμως? Θα ήμουν ειλικρινής?  :o :o

 

Τέλος, επειδή και εγώ έχω ανεβάσει πραγματάκια από δουλειά που ετοιμάζω, εννοείται ότι θα με ενδιέφεραν και οι δικές σου παρατηρήσεις...  ;) ;) ;)

 

-- λόγω ταχύτητας στο 1) έγραψα ότι να'ναι. Διαβάστε το τώρα.... :D :D

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου