Προς το περιεχόμενο

Την γνωμη σας!!!!


choria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα φιλοι !!! νεος στο φορουμ και σχετικα νεος στο χωρο της home studio ηχογραφησης

ξεκινησαμε με κατι φιλαρακια να γραφουμε στιχους και μουσικη και μετα ειπαμε να καθησουμε κατω και να τα γραψουμε στο qbase!!! ασχολουμε με την ψηφιακη συνθεση λογω πανεπιστημιου οποτε σκαμπαζω μερικα απο την ηχογραφιση!!! απλα λογω οικονομικων δυσκολιων δεν εχω την δυνατοτητα για αγορα των απαραιτητων μεσων ηχογραφησης

 

Το κομματι ειναι σε στυλ Λαικο-λιγοτεροΣκυλε στυλακι και ειναι γραμμενο στο χερι τα VSTs λουπες τα ντραμς και οι ηχογραφισεις εχουνε γινει απο πεταλιερα μπουζουξη (χαχαχαχα) καθως εχω την συμβατικη καρτα ηχου του υπολογιστη μου!!!

 

Το κομματι ειναι μιας μερας δουλειας εως τωρα εχω βαλει κατι κομπορεσσορες στη φωνη και το μπουζουκι και κιθαρα και εκανα πειραματισμους με το βαθος!!!!

 

Θα ηθελα λοιπον την γνωμη σας για το πως ακουγεται ως τωρα το κομματι, τις ιδεες σας τι μπορουμε να χωσουμε ακομα (σιγουρα καποιες "απαντησεις" με τη λυρα :) )

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!! ;D

dokimi2.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπασο παιζει ΠΟΛΛΑ και δε υποστηρίζει το rhythm section .

 

Η εισαγωγη  καπως άκυρη με λυρα….προτιμότερο ένα ταξιμακι με μπουζούκι.

 

Καντε και κανα τουτι  ένα σχημα κατι  να σπασει τη μονοτονια….

 

www.autokanelis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο σκεφτομουνα και γω για το μπασσο αλλα ο,τι αλλο εγραψα ε με αρεσε καθολου!! η λυρα ακουγεται ακυρη γιατι δεν ξανα ερχεται στο κομματι!!! δεν προλαβαμε να την βαλουμε!!! μπορεις να με δωσεις καμια ιδεα για το μπασσο σε midi μορφη αν δε σε κανει κοπο? την δικια σου αποψη ισως? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μπασσο παιζει lead lines που δεν βοηθανε ουτε την αρμονια ουτε τον ρυθμο...ξεκινα απο το κλασσικο 1-5 και χτισε εκει πανω...τις γραμμες που παιζεις δωστες σε καποιο αλλο οργανο,ειναι ωραιες σαν ιδεα αλλα οχι για μπασο...επισης τα reverb ειναι λιγο too much,εκτος ελeγχου! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου