Προς το περιεχόμενο

Fender Hot Rod Deluxe Microphonic Tubes


gpiad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα αντιμετωπισα κατι παρομοιο,ο ενισχυτης ειχε αρχισει ενα παρομοιο feedback οταν τον ανοιγα (πρωτη φορα το κανα) πανω απο το 5 με 6 και γενικα αρχισα με το μολυβι να τσεκαρω τι γινεται με τις λαμπες,

οντως οι προενισχυτριες εκαναν φασαρια εντονη οταν τις χτυπουσα με το μολυβι,να σημειωσω οτι οι λαμπες οι προενισχυτριες στο v1 και v2 socket τις εχω αλλαξει εδω και 2,5 χρονια σε 12at7 αντι για 12ax7 που ειχε απο την αρχη,

εβαλα τις παλιες πισω και ηταν ησυχος. Οντως δηλαδη μετα απο 2,5 χρονια να τα φτησαν οι 12at7 για καποιο λογο? (χλωμο μου φαινεται) ή τελικα το οτι βαζεις μικροτερου gain λυχνιες και αποκτας περισσοτερο headroom ειναι χαζομαρες σε αυτον τον ενισχυτη και απλα του κανεις ζημια με τον καιρο και χαλας και τις λυχνιες ενω ισως τον εχουν ρυθμισει να δουλευει καλυτερα με τις 12ax7 οσον αφορα το ρευμα? ειχε κανεις παρομοια εμπειρια?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποσο gain εχει μια λυχνια δεν εχει καμμια σχεση με το ποσο  μικροφωνικη ειναι ,ουτε με το ποσο γρηγορα πεφτει.Επισης δεν "χαλανε" οι λυχνιες επειδη της εβαλες σε καποιον ιδιαιτερο ενισχυτη.

 

Απλα οι λυχνιες που εβαλες τα εφτυσαν.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποσο gain εχει μια λυχνια δεν εχει καμμια σχεση με το ποσο  μικροφωνικη ειναι ,ουτε με το ποσο γρηγορα πεφτει.Επισης δεν "χαλανε" οι λυχνιες επειδη της εβαλες σε καποιον ιδιαιτερο ενισχυτη.

 

Απλα οι λυχνιες που εβαλες τα εφτυσαν.

 

 

χμμμ οκ το λογικο αυτο ειναι ναι,αλλα ειχα την εντυπωση απ'οσο εχω διαβασει εδω οτι οι προενισχυτριες λαμπες γενικοτερα εχουν περισσοτερο χρονο ζωης  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται απο την κατασκευη,τη χρηση και την καταπονηση τους.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα κάτι "πεθαμένες" παλιές που βρίσκω σε μαγαζάκια που έφτιαχναν TV, μια χαρά μου ακούγονται και βαστάνε ένα σωρό καιρό.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου