Προς το περιεχόμενο

Ρούχα και σκηνική παρουσία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο συγκεκριμένο live μας είχε ζητήσει ο τύπος απο τα φώτα να μην απομακρινόμαστε απο τους ενισχυτές μας γιατί είχε ένα θέμα με τα φώτα .Kουφό ε?Δε μπόρεσα να καταλάβω ποιό ήταν το θέμα .Αυτός είναι ο λόγος που δε μετακινούμαστε.Οσον αφορά το ενδυματολογικό αν υπήρχε πιο κοντινό πλανο θα έβλεπες ότι φορούσαμε t-shirts απο καλλιτέχνες blues και jeans.Θα μου πείς ότι δεν είναι αρκετό.Οκ .Αλλά με 35 βαθμούς και με αυτά τα φώτα να μας τηγανίζουν απο πάνω θεωρήσαμε ότι έτσι θα νιώθαμε άνετα.

 

Πειράζει που θέλω να είμαι ο εαυτός μου και να μη παριστάνω και μιμούμαι κάποιον άλλο?

ΟΧΙ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!! Που λέει και ο Φλωρινιώτης ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Στο συγκεκριμένο live μας είχε ζητήσει ο τύπος απο τα φώτα να μην απομακρινόμαστε απο τους ενισχυτές μας γιατί είχε ένα θέμα με τα φώτα .Kουφό ε?Δε μπόρεσα να καταλάβω ποιό ήταν το θέμα .Αυτός είναι ο λόγος που δε μετακινούμαστε.Οσον αφορά το ενδυματολογικό αν υπήρχε πιο κοντινό πλανο θα έβλεπες ότι φορούσαμε t-shirts απο καλλιτέχνες blues και jeans.Θα μου πείς ότι δεν είναι αρκετό.Οκ .Αλλά με 35 βαθμούς και με αυτά τα φώτα να μας τηγανίζουν απο πάνω θεωρήσαμε ότι έτσι θα νιώθαμε άνετα.

Είπα κάποια πράγματα με καλή διάθεση και θαυμασμό προς τις μουσικές σας δυνατότητες-ικανότητες .Αν μπορείς να καταλάβεις το πνεύμα μου έχει καλώς ,ξέρεις δεν είμαι μάνατζερ και δεν ψάχνω για πελάτες  ;D

Μη με κάνεις να αισθάνομαι απολογούμενος για 2-3 φιλικές συμβουλές, που δεν είναι και θέσφατα  .

Όσο λίγος και να είμαι μουσικά απέναντί σου και στη μπάντα σου ,έχω ζήσει αρκετά αντίστοιχα πράγματα και δεν προσπαθώ να στο παίξω ειδήμων .Προσπάθησε να αφουγκραστείς αυτά που με κάθε καλή διάθεση σου είπαμε όλοι .

Να είσαι σίγουρος ,ότι θα βγει κάτι καλύτερο ,γιατί σίγουρα αξείζετε κάτι καλύτερο  ;)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα κάποια πράγματα με καλή διάθεση και θαυμασμό προς τις μουσικές σας δυνατότητες-ικανότητες .Αν μπορείς να καταλάβεις το πνεύμα μου έχει καλώς ,ξέρεις δεν είμαι μάνατζερ και δεν ψάχνω για πελάτες  ;D

Μη με κάνεις να αισθάνομαι απολογούμενος για 2-3 φιλικές συμβουλές, που δεν είναι και θέσφατα  .

Όσο λίγος και να είμαι μουσικά απέναντί σου και στη μπάντα σου ,έχω ζήσει αρκετά αντίστοιχα πράγματα και δεν προσπαθώ να στο παίξω ειδήμων .Προσπάθησε να αφουγκραστείς αυτά που με κάθε καλή διάθεση σου είπαμε όλοι .

Να είσαι σίγουρος ,ότι θα βγει κάτι καλύτερο ,γιατί σίγουρα αξείζετε κάτι καλύτερο  ;)

Δε νομίζω να είπα κάτι  για το οποίο πρέπει να απολογηθείς.Βεβαίως και δέχομαι τις συμβουλές σου όπως και όλων των άλλων.Αλλωστε για αυτό το λόγο έβαλα και το κλιπ για να μου πείτε τη γνώμη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν συμμερίζομαι την άποψη περί ενδυμασίας και σεβασμού.

Ο σεβασμός δείχνεται με πράξεις,στην προκειμένη περίπτωση με την μουσική.

Το παν για μένα είναι να νιώθει ο μουσικός καλά επάνω στην σκηνή και ας φοράει και δίχαλο...

Αυτό που κοιτάω στην σκηνική παρουσία μίας μπάντας είναι η μουσική της(προφανώς),το δέσιμό της και η κίνησής της.Δεν μου αρέσουν ούτε τα αγάλματα ούτε όμως και τα...."κατσίκια".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν συμμερίζομαι την άποψη περί ενδυμασίας και σεβασμού.

Ο σεβασμός δείχνεται με πράξεις,στην προκειμένη περίπτωση με την μουσική.

Το παν για μένα είναι να νιώθει ο μουσικός καλά επάνω στην σκηνή και ας φοράει και δίχαλο...

Αυτό που κοιτάω στην σκηνική παρουσία μίας μπάντας είναι η μουσική της(προφανώς),το δέσιμό της και η κίνησής της.Δεν μου αρέσουν ούτε τα αγάλματα ούτε όμως και τα...."κατσίκια".

 

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Προσωπικά δεν συμμερίζομαι την άποψη περί ενδυμασίας και σεβασμού.

Ο σεβασμός δείχνεται με πράξεις,στην προκειμένη περίπτωση με την μουσική.

Δηλαδή το να ντυθείς κάπως δεν είναι πράξη; Τι είναι; Παράλειψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλω να πω είναι το ντύσιμο είναι καθαρά προσωπική υπόθεση και απαιτώ από τον άλλο να είναι πάντα ο εαυτός του και να νιώθει άνετα ακόμα και στην πιο "σοβαρή" εκδήλωση.Αν γουστάρει να έρθει ο άλλος με σαγιονάρα ποιός είμαι εγώ που θα του πει το αντίθετο...

 

good luck with society...

 

επίσης για μένα "πράξη" σημαίνει "συμπεριφέρομαι σωστά απέναντι στον άλλο","δείχνω αγάπη" και άλλα τέτοια περίεργα...η αλήθεια είναι ότι έχω ένα θέμα και στο νόημα της λέξης "σεβασμός"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλω να πω είναι το ντύσιμο είναι καθαρά προσωπική υπόθεση και απαιτώ από τον άλλο να είναι πάντα ο εαυτός του και να νιώθει άνετα ακόμα και στην πιο "σοβαρή" εκδήλωση.Αν γουστάρει να έρθει ο άλλος με σαγιονάρα ποιός είμαι εγώ που θα του πει το αντίθετο...

 

good luck with society...

 

Ισχει αυτο που λες...ομως...ενας μοντερνος σωστος μουσικος...πρεπει να εχει αρκετα ανοιχτο μυαλο...δλδ...αναλογα με την εκδηλωση...(live)..φορας τα ρουχα που σε κανουν να νιωθεις ανετα..στα πλαισια του live...

 

επειδή... είσαι μεταλας και παίζεις jazz σε κρουαζιέρες...δεν παει να πει οτι θα φορας τον eddie γιατι ετσι γουστάρεις...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιός είμαι εγώ που θα του πει το αντίθετο...

Ο αποδέκτης.

Ο κριτής.

Αυτός που πληρώνει.

Ο λόγος για τον οποίος βγήκε να παίξει.

 

Αλλιώς θα καθόταν να παίζει με τη μπάντα του στο prova room ή να γράφει στη κάρτα ήχου.

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου