Προς το περιεχόμενο

Αγορά Ηλεκτρικής Κιθάρας <400 Euro


Προτεινόμενες αναρτήσεις

FAQ παιδιά..... search και ιστορίες δεν κάνουν δουλειά για τέτοια θέματα, βγαίνουν τόσα πολλά αποτελέσματα που δεν τα χρησιμοποιεί κανένας. Βέβαια αν ξαναπω τι ωραία που είναι τα faq+killfiles+unmoderation.... Τεσπα, αυτή τη στιγμή όντως εκτυλίσονται 2 ίδια θρεντ παράλληλα, καλύτερα να μεταφερθούμε στο πιο μεγάλο απο τα δύο.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά soz αλλά νομίζω οτι φεύγοθμε απτο θέμα σαφως άτοπο που ανοιξες νέο thread INF3RNAL αλλά οκ παει στο καλό τωρα.

 

Πριν δύο χρόνια και εγώ το ίδιο prob είχα. Διέθετα 400-450Ε για ηλεκτρική και amp. Ήθελα και θέλω να παίζω κάτι σε Pantera, Kreator, Rammstein, Sepultura και ότι αλλο καλο κατσει. Αποφάσησα να αγοράσω μια Fat Strat squier affinity series και εναν Marshall MG30DFX(μπορεις να τα δεις στο thread κιθάρα ή πεταλι) (τελικα πηρα MG50DFX και ψιλοεφυγα απτον προΪπολογισμό αλλα αυτο ειναι αλλο θέμα) . Η κιθάρα καλη και ο ενισχητής αρκετα καλός μπορεί αρχικα να σε καλύψει βέβαια δεν έχει προενήσχηση με λάμπα ενας απλος transistor είναι αλλα δυνατος. Μπορείς να μπεις εδώ για να δεις μερικούς ενισχυτες και καμια κιθάρα http://www.bonstudio.gr/docs/music.php.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ για τα greeklish..

400 ευρω κιθαρα+ενισχυτης' date='lead..

Ναι σκοπεβω να κανω..η να πιασω κανα βιβλιο να θιμιθω νοτες κλπ..

Εκανα 1.5 χρονο κλασσικη αλλα τα παρατισα για 3 χρονακια..[/quote']

 

Λιπόν στα γρύγορα εγώ λέω!...

 

IBANEZ GRG 270B 298 EYRO (GERMAN PRICE)

 

+

 

MARSHAL MG30DFX 245 EYRO (GERMAN PRICE)

 

Επιδί λες πως δεν έχεις επαφή με ηλεκτρική κηθάρα και σκοπεύεις metal! είναι λίση στα λευτά της που θα την ζύλευαν πολλύ ακριβότερα budget !

Και πιστεύω θα σε κρατήσει για πολλύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα απλά θα προσθέσω να δοκιμάσεις αρκετές Ibanez από τις φτηνές. Οι Ibanez διακρίνονταν πάντα για σχέση τιμής απόδοσης και γενικά βγάζουν πολύ καλές κιθάρες στη low budget κατηγόρια.

 

Καλή τύχη!

λα μια ιδέα είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα απλά θα προσθέσω να δοκιμάσεις αρκετές Ibanez από τις φτηνές. Οι Ibanez διακρίνονταν πάντα για σχέση τιμής απόδοσης και γενικά βγάζουν πολύ καλές κιθάρες στη low budget κατηγόρια.

 

Καλή τύχη!

 

Συνφωνω απολυτα με τον προλαλησαντα!!! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Εγώ πάντος πήρα με 417 ευρώ την ibanez rg370dx, από την αντιπροσωπεία της στην αθήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής!!! για ενισχυτή έχω αυτόν  http://www.thomann.de/gr/vox_vt40.htm

;D ο οποίος με υπερκαλύπτει!!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως ότι κιθάρα και να πάρεις κοίτα να βρεις έναν καλό ενισχυτή για τα γούστα σου!!!!! και αυτό δεν θα το βρεισ στο ιντερνετ μόνο, αλλα προτιμοτερο να θα ηταν να πας να ακουσεισ ενισχυτες και να παιξεις σε κιθαρες σε 2-3 μουσικους οικουσ και οποιο σου ταιριαζει καλυτερα στο αυτι και στο χερι, και στι στυλ σου  αυτο διαλεγεις....από εδώ μόνο γνώμες και προτάσεις θα διαβάσεις...η τελική απόφαση είναι δική σου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου