Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις μαγνήτη για κιθάρα με basswood body, mahogany neck


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι θα προτείνατε?έχω ακούσει καλά λόγια για του μαγνήτες της bare knuckle..θα προτείνατε κάτι άλλο για 80's hard rock, metal?(thin lizzy, gary moore[για την περίοδο του rock], Vivian campbell, Axel rudi pell)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωσήρθες,

 

δεν ξέρω αν γνωρίζεις για το tone wizard στο site του Seymour Duncan, ίσως σε βοηθήσει σ'αυτό που ψάχνεις.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έστω Humbucker... (μιας και δεν το καθορίζεις).

 

Για αυστηρά 80s ήχους (πιάνει ακριβώς το στυλ που περιγράφεις), DiMarzio Tone Zone.

 

Για κομπρεσσαρισμένο γκάζι σε bright κιθάρα, Seymour Duncan Custom Custom.

 

Τα πιο γκαζωμένα μοντέλα των boutiqάδων δεν τα έχω ακούσει από κοντά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για αυστηρά 80s ήχους (πιάνει ακριβώς το στυλ που περιγράφεις), DiMarzio Tone Zone.

 

 

Εγω θα ελεγα Super Distortion...Εχω και τους δυο...εχουν διαφωρες....απλα ο Super-D ειναι πιο hot...και αν θυμαμε καλα εχει λιγοτερο D.C Resistance...με απλα λογια...Ο tone zone εχει παραπανω αουτπουτ...αλλα δεν ειναι τοσο "διαπεραστικος"...ο Super-D εχει λιγοτερο αουτπου αλλα βγαζει πιο πριμα ηχο που τον κανει ιδανικο για bridge...

 

Παντος...maiden σε στυλ somewhere in time εποχη βγαζεις πανευκολα με τον tone zone...πολυ γκαιν στον ενυσχητη...chorus...distortion...compressor...τελος.

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου