Προς το περιεχόμενο

Πως να τοποθετήσω νέο μαγνήτη στην κιθάρα;


noe13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

ο οποιος να εχει ορεξη κ χρονο να μου δειξει πως να τοποθετησω ενα μαγνητη θα του ημουν υποχρεος!Το πακετο περιλαμβανει κερασμα καφε κ οτι αλλο υπαρχει...Να πω οτι πηγα σε 2 μαγαζια και μολις τους ειπα οτι θελω να παρακολουθησω τη διαδικασια αρχισαν δικαιολογιες...!Λοιπον θα χαρω πολυ να γνωριστουμε κ να ασχοληθουμε με τη κιθαρα

 

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εχω χρησιμοποιησω αλλα επειδη ο προηγουμενος εχει επεμβει στη κιθαρα δεν ειναι οι ενωσεις οπως βλεπω στο σχεδιαγραμμα της κιθαρας!Θα ηθελα πολυ να μαθω γιατι κ στο μελλον μπορει να χρειαστουν περαιτερω επεμβασεις....

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mου φαίνεται οτι ζητάς δωρεάν εργασία (ή εκμάθηση) από κάποιον άγνωστο. Καλή τύχη, αλλά θα σε συμβούλευα να βάλεις μια αγγελία ή να κοιτάξεις τι μπορείς να βρεις από δωρεάν οδηγούς, πχ στο youtube :

 

http://www.youtube.com/results?search_query=change+pickups&aq=f

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν θα μάθεις παρακολουθώντας κάποιον απλά να κάνει κολλήσεις σύμφωνα με ένα σχεδιάγραμμα.

Για ποια κιθάρα μιλάμε;

Τι αλλαγές ειχαν γίνει;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Φίλε noe13 αυτό που έβαλες είναι αγγελία και δεν αφορά κανέναν άλλο.

Αν θες να μοιραστείς περισσότερα (όπως τι κιθαρα, μαγνήτη κλπ) για να σε βοηθήσει κάποιος να κάνεις τη δουλειά μόνος σου είσαι ευπρόσδεκτος. πχ

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mου φαίνεται οτι ζητάς δωρεάν εργασία (ή εκμάθηση) από κάποιον άγνωστο. Καλή τύχη, αλλά θα σε συμβούλευα να βάλεις μια αγγελία ή να κοιτάξεις τι μπορείς να βρεις από δωρεάν οδηγούς, πχ στο youtube :

 

http://www.youtube.com/results?search_query=change+pickups&aq=f

Μπραβο πολυ ευστοχη παρατηρηση!Πιστεψε με φιλε τα 40-50ε που εχει μια αλλαγη δε θα μας σωσει κ ποτε δεν ημουν τσαμπατζης!Επειδη ομως τωρα ξεκιναω το αθλημα κ εχω ορεξη για αρκετους πειραματισμους θελω να μπορω να αλλαζω τους μαγνητες κατα βουληση!

Στο θεμα μας τωρα!Εχω μια ibanez rgr321ex!O προηγουμενος ιδιοκτητης εχει διακοψει την συνδεση μεταξυ tone και volume επειδη ειχε καταργησει τον neck μαγνητη!Αυτα τα 2 μεταξυ τους απ'οτι καταλαβα συνδεονται με μια αντιστασουλα!Οι 3 υποδοχεις ομως που εχει το volume ειναι 'πιασμενες' ηδη με καλωδια!Θα πειραξει αν ενωσω πανω σε εναν υποδοχεα που εχει ηδη καλωδιο και την αντισταση?Επισης εχει αφησει μια αναμονη στον επιλογεα!να υποθεσω οτι εκει πανω ενωνεται ο neck?

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ο οποιος να εχει ορεξη κ χρονο να μου δειξει πως να τοποθετησω ενα μαγνητη θα του ημουν υποχρεος!Το πακετο περιλαμβανει κερασμα καφε κ οτι αλλο υπαρχει...Να πω οτι πηγα σε 2 μαγαζια και μολις τους ειπα οτι θελω να παρακολουθησω τη διαδικασια αρχισαν δικαιολογιες...!Λοιπον θα χαρω πολυ να γνωριστουμε κ να ασχοληθουμε με τη κιθαρα

 

ΑΠΛΑ Bγαζεις τον παλιο μαγνητη και συνδεεις τον καινουργιο με τον ιδιο ακριβως τροπο ....ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ Η ΚΙΘΑΡΑ TOTE πηγαινε τη σε ενα τεχνιτη (στο noiz υπαρχουν καποια μελη που γνωριζουν βαλε αγγελια και καποιος θα ανταποκριθη )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρατηρησεις αυτο που εγραψα ο μαγνητης ειναι κατηργημενος οποτε δε μπορω να ακολουθησω την αντιστροφη διαδικασια!Τεσπα αν μπορει καποιος να απαντησει στις 2 ερωτησεις κ θα το κανω μονος μου!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρατηρησεις αυτο που εγραψα ο μαγνητης ειναι κατηργημενος οποτε δε μπορω να ακολουθησω την αντιστροφη διαδικασια!Τεσπα αν μπορει καποιος να απαντησει στις 2 ερωτησεις κ θα το κανω μονος μου!

ΤΟ σχεδιο δεν υπαρχει ,δεν μπορεις να το βρης ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου