Προς το περιεχόμενο

Αγορά Vibrato


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οταν ομως ειπαμε για "θορυβο" μαλλον εννωουσε οτι στο on το πεταλι αλλα χαμηλωμενο να κανει θορυβο
Όταν το Wiggler είναι off δεν κάνει απολύτως τίποτα μιας και είναι true bypass. Όταν είναι οn είναι πιθανό είτε να έχει έντονο hum, είτε υψηλό noise floor. Δεν έχω βρεθεί στη θέση να εξακριβώσω αν λύνεται το πρόβλημα με αυτή τη παρέμβαση, για αυτό και κρατώ την επιφύλαξή μου.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καταρχάς λέγεται Worm (ο Σκουλίκης).

 

To είχα παλιότερα. Τουλάχιστον εκείνη η έκδοση, είχε πολύ θόρυβο. Αυτός ήταν ο βασικός λόγος που το έδωσα. Ηχητικά ήταν πολύ ενδιαφέρον.

We are here to make you think about death and get sad and stuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, μπερδεύτηκα. Άλλο Worm, άλλο Wiggler. Eγώ πρότεινα το Wiggler. Δεν έχω δοκιμάσει το Worm.

 

Άλλη ερώτηση: o συνφορουμίτης που έβαλε βίντεο από το Seppuku τι εντυπώσεις είχε? Κάπου είδα κι ένα leslie sim της Τech 21... τι σχέση έχει το leslie?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ ThanosJ

 

στην τελικη ειναι εξισου σημαντικο , να βρεις και ενα πεταλι με τη καλυτερη δυνατη χρησιμοτητα σε αυτα που παι3εις

π.χ το seppuku εχει πολυ πλακα σαν πεταλι, αλλα δε μπορω να βρω τρελη χρησιμοτητα σ αυτο που κανει (να το βαλω σε 1-2 κομματια, μετα;) , γαι να σκασω 200 ευρω

 

We are here to make you think about death and get sad and stuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το Wiggler είναι off δεν κάνει απολύτως τίποτα μιας και είναι true bypass. Όταν είναι οn είναι πιθανό είτε να έχει έντονο hum, είτε υψηλό noise floor

μα αυτο εννοω και εγω !!!

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pilgrim, το διάβασα αυτό που έγραψες, αλλά δεν διευκρίνισες ποιες ήταν οι δικές σου εντυπώσεις όταν το είχες. Αν δε το είχες, αυτά που γράφεις προσωπικά δεν μου είναι χρήσιμα μιας και οποιοσδήποτε μπορεί να αρχίσει να παραθέτει βιντεάκια από το Youtube.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι το δυσκολο man

απ οτι ακουσες δε βρισκεται ενα πεταλι που να χει το κλασσικο vibrato μα3ι με κατι αλλο.

αν περισσοτερο σε τρωει η υπαρξη επιλογων , 8α σου λεγα το kilpatrick vibroman, που αν ακουσεις συνολικα τα πεταλια του ειναι ενα και ενα (αλλα δε μπορω να στο προτεινω με κλειστα ματια , γιατι το συγκεκριμενο το γνωρι3ω μονο απο ενα καλογραμμενο demo)

αν σε ψηνουν τα  chorus κοιτα οσα εχουν vibrato switch,8α λεγα παλι jam waterfall.Tωρα αυτα που χουν ενα σωρο mods, μερικα ειναι φθηνα αλλα φοβαμαι πως δε θα τα χαρεις και αλλα  ξεφευγουν απ το bugdet σου http://www.thomann.de/gr/line6_mm4_modulation_modeller.htm (ναι ψηφιακο αλλα μην το κρινεις αυστηρα γι αυτο)

οπως αναφερω και για το kilpatrick , ετσι για το seppuku , δειχνω το demo αλλα ξεκαθαρα εξαρχης δεν το προτεινω σε κανεναν , απλα το βαζω να το δει.ο,τι θα διαβασεις να χω προτεινει το χω γνωρισει.κατι που δε μπορει να αποδειχθει βεβαια ,οπως και για κανεναν

 

We are here to make you think about death and get sad and stuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plzzz σταματα να βαζεις το σχολιο σου σε παραθεση γιατι δεν ειναι ευδιακρητο που σταματαει η παραθεση και που λες κατι καινουργιο

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα είναι να μη βάζεις το καινούργιο σου κείμενο μέσα σε παλιότερα quotes γιατί μπερδεύει (πχ. δηλώνει ότι χάσαμε τμήμα της συζήτησης που πρέπει να την ξαναπιάσουμε από την αρχή για να το αντιληφθούμε).

 

edit: με πρόλαβε ο Messalion.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok sorry,

αυτο που ειπα ειναι οτι εξαρχης ουδεποτε εκανα καποια προταση αγορας πεταλιου που δεν εχω γνωρισει.Και στο kilpatrick ανεφερα ακριβως το οτι δε μπορω να προτεινω ενα πεταλι που το μαθα απο ενα καλογραμμενο demo.Η ψηφος μου ειναι στο malekko εξαρχης. και ουτε στα δυο videos που εστειλα δεν ειπα αυτο ειναι για σενα or κατι τετοιο.Μονο για το seppuku μου φανηκε τοσο χαρακτηριστικη αυτη η αρρωστεια που χει σαν πεταλι , που του πα οτι δε 8α μπορουσα να το χρησιμοποιησω και σε πολλα τραγουδια.ουτε για τhn kataskευη του box του ειπα ουτε οτι αλλο αλλαζεις στα knobs αλλα κανει κλπ.Απ τη στιγμη που τπτ δε μπορει να αποδειχθει , νομιζω οτι ολοι βασισονται στον λογο του αλλου.Δε μπορω να σου πω κατι παραπανω να σ αποδειξω οτι oi γνωμες μου για τα malleko,worm  , βασιζoνται σε γνωριμια μ αυτα.Νομιζω απαντησα τωρα

We are here to make you think about death and get sad and stuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου