Προς το περιεχόμενο

Αγορά Vibrato


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα για αλλη μια φορα.

 

Ψαχνω να αγορασω ενα καλο βιμπρατο, και αν εχει και κατι παραπανω το πεταλι ακομα καλυτερα (δηλαδη chorus η κατι αλλο).

 

Εχω τσεκαρει και διαβασει/ακουσει πραγματα για τα εξης:

Diamond Vibrato (καλο μου φανηκε,πολυ ακριβο,μονο μεταχειρισμενο)

Mind Bender της BBE (φαινεται καλο αν και σε ενα φορουμ ξενο διαβασα οτι δεν ειναι καινοτομο και τετοια.καλη τιμη απο amazon)

Shaker Vibrato της TC ELECTRONIC (δεν εχω καθολου αποψη γι αυτο,αλλα καλη η τιμη του (126 ευρω) και απο Νακα ακομα)

Memory Boy της EHX (delay ειναι αλλα εχει και chorus/vibrato - φτηνο, αλλα δεν ξερω αν το βιμπρατο του ειναι καλο,αφου ειναι προορισμενο για delay)

Boss VB-2 ( το οποιο νομιζω δεν βγαινει πια, χω ακουσει οτι μπορεις να το βρεις στο e bay αλλα με τεραστια ποσα)

 

Θελω γενικα ενα καλο βιμπρατο, και αν εχει και κατι παραπανω απο ενα απλο βιμπρατο καλυτερα (παντα σε τιμη <150 ) για να πειραματιζομαι.

 

Παρακαλω πειτε καμια γνωμη προκειται συντομα να κανω την αγορα. Οποιος ξερει εξ ιδιας πειρας η εχει ακουσει κατι σχετικα ας κανει τον κοπο να απαντησει.

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

οντως το boss δεν το βρισκεις "ευκολα" πια....

1 ερωτηση - εφοσον το θες για να πειραματιζεσαι γιατι να δωσεις τοσα λεφτα ?

γιατι ας πουμε κατι τετοιο να μην την κανει την δουλεια σου ?http://www.thomann.de/gr/behringer_uv300.htm?sid=cc01cacf19936677ce7ee91362f5edd0

και ειναι και κλωνος του boss ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ φτηνό αλλά αξιόλογο είναι και το πορτοκαλί danelectro "chicken salad".

 

αν επιμένεις στο καλό+ακριβό, δες και το carl martin...

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ φτηνό αλλά αξιόλογο είναι και το πορτοκαλί danelectro "chicken salad".

κατα την ταπεινη μου γνωμη μεινε μακρια απο το danelectro - αθλια κατασκευη και καθολου καλος ηχος

και απορω που ο WrTsXxx στο προτεινει ???

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως η κατασκευή δεν είναι και η πιό γερή, ένα ταπεινό πλαστικό κουτάκι είναι.

Όσο για τον ήχο όμως, περί ορέξεως...

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως το boss δεν το βρισκεις "ευκολα" πια....

1 ερωτηση - εφοσον το θες για να πειραματιζεσαι γιατι να δωσεις τοσα λεφτα ?

γιατι ας πουμε κατι τετοιο να μην την κανει την δουλεια σου ?http://www.thomann.de/gr/behringer_uv300.htm?sid=cc01cacf19936677ce7ee91362f5edd0

και ειναι και κλωνος του boss ;)

 

Να πειραματιζομαι εννοω να χει και παραπανω ρυθμισεις απο τις κλασσικες ενος βιμπρατο. Τα behringer και τα danelectro εχω ακουσει πως ειναι κακα πεταλια. Δεν ξερω αν ισχυει ομως.

 

το http://www.amazon.co.uk/Carl-Martin-Classic-Chorus/dp/B001P5GYWW/ref=sr_1_fkmr0_3?ie=UTF8&qid=1317772468&sr=8-3-fkmr0 που προτεινε ενας φιλος εχει καλη τιμη. Ομως δεν εχω ακουσει τιποτα γι αυτο,δεν το ηξερα καν. Εχει κανενας καλες εμπειριες? Τα υπολοιποα δεν τα ξερει κανεις? Εγω διατιθεμαι να δωσω και 150 ευρω εφ οσον ειναι καλο, και αν εχει και chorus πχ η κατι αλλο ακομα καλυτερα.

 

Το tc electronic shaker το χει και ο νακας σε τιμη ευρωπαικη παντως (περιεργο πραγμα).

 

Α, το wiggler της EHX το χει ακουσει κανεις?

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε θανο! παρε αυτο και καθαρισες!

 

το εχω εδω και ενα 8μηνο

περισσοτερα θα σου γραψω αυριο

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Ψαχνω να αγορασω ενα καλο βιμπρατο, και αν εχει και κατι παραπανω το πεταλι ακομα καλυτερα (δηλαδη chorus η κατι αλλο).

Ευχαριστω.

 

Αφου θες καλο πεταλι ασε στην ακρη τα Behringer & Danelectro, καλα για τη τιμη τους αλλα υπαρχουν καλυτερα. Σε οποιο καταληξεις τσεκαρε πρωτα τιμη απο αμερικανικα μαγαζια (αποστολη μονο με USPS) και μετα απο Ευρωπη. Καποιες φορες γινονται και θαυματα, εχω ειχα βρει το Line6 delay 36 ευρω λιγοτερα στον Νακα απο τον thomann και εξι μηνες μετα εκανα χρηση της εγγυησης πολυ πιο ευκολα απο το να το εστελνα Γερμανια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ολα οσα σου προτεινουν παραπανω θεωρω το malekko μακραν το καλυτερο και κυριως ειναι vibrato .τα περισσοτερα απ τα παραπανω δεν ειναι vibrato.ψηφιζοντας με κλειστα ματια το malekko ακου και αυτο 

We are here to make you think about death and get sad and stuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου