Προς το περιεχόμενο

monitors για pod x3


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια,προσπαθώ να βρώ κάποια αξιοπρεποί μονιτορ να συνδέσω το Pod x3

http://www.thomann.de/gr/behringer_ms40_multimedia_lautsprecher.htm

http://www.thomann.de/gr/esi_near05_aktive_nahfeldmonitore.htm

έχω δεί αυτα τα 2,τα esi για ναναι πιο ακριβά θα ειναι καλύτερα αλλά θέλω να μου πείτε αν αξίζει να δώσω παραπάνω λεφτά ή αν με τα behringer θα έχω έναν καλό και δυνατό ήχο στο σπίτι.επίσης θέλω να ρωτήσω παίζει ρόλο που τα esi έχουν υποδοχή για το χοντρό βήσμα ενώ τα behringer για το πιο λεπτό?τίθεται θέμα του τύπου ότι τα τάδε ήχεια είναι καλύτερα απο τα άλλα λόγω της υποδοχής?Και τέλος είναι συμβατά αυτά τα μονιτορ με το pod x3 ή πρέπει να κοιτάξω τπτ τασεις εισόδου εξόδου και τα λοιπά για να δώ ποιά θα αποδίδουν καλύτερα?Για κιθάρα τα θελω.όπως καταλάβατε είμαι άσχετος με τα μονιτορ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ερωτηση: για ποιο λογο να παρεις monitor, ειδικα τα συγκεκριμενα που ειναι και μικρα και θα ακους "μικρο" ηχο, για κιθαρα; Mηπως τα εχεις μπλεξει λιγο και δεν ξερεις ακριβως τι εχεις αναγκη; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικη μου αποψη,αμα τα θες μονο για την πεταλιερα,καλυτερα να κοιταξεις κατι σε ακοθστηκα κλειστου τυπου.

 

Αν τωρα θες να την συνδεεις με υπολογιστη,ακλυτερα ψαχτο σε περισσοτερα watt.

My way...or the Highway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ESI είναι μακράν καλύτερα από τα Behringer.

Στα ιδια λεφτά εγώ θα πηγαινα και για τα εξισου καλά και πιο μεγάλα-δυνατά SAMSON A6.

http://www.dv247.com/studio-equipment/samson-resolv-a6-active-studio-reference-monitor--49163

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση: για ποιο λογο να παρεις monitor, ειδικα τα συγκεκριμενα που ειναι και μικρα και θα ακους "μικρο" ηχο, για κιθαρα; Mηπως τα εχεις μπλεξει λιγο και δεν ξερεις ακριβως τι εχεις αναγκη; :)

Οπως είπα και πιο πάνω είμαι άσχετος με τα μονιτορ,ξέρω ότι έχω ανάγκη ενα ζευγάρι μονιτορ για να ακούω τι παίζω και τι ηχογραφώ!δλδ μου λέτε οτι για σπίτι τα 40 watt δε φτάνουν?γιατί εναν ενισχυτή που έχω στα 75 watt τον ανοίγω το πολύ στο 2!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικη μου αποψη,αμα τα θες μονο για την πεταλιερα,καλυτερα να κοιταξεις κατι σε ακοθστηκα κλειστου τυπου.

 

Αν τωρα θες να την συνδεεις με υπολογιστη,ακλυτερα ψαχτο σε περισσοτερα watt.

Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα ακουστηκά κλειστού τύπου αλλά επειδή γράφω και drum machine και παίζω αρκετά με κουράζουν απο κάποια στιγμή και μετά,στον υπολογιστη το έχω πάντα συνδεμένο γιατι ηχογραφώ,το pod x3 δεν είναι η πεταλιέρα είναι το άλλο το κοκκινο :P ,δλδ για μεστο σπίτι πόσα watt χρειάζομαι για να ακούω τι παίζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο πρόβλημα που ΔΕΝ θα έχει είναι τα watt.

Δεν σε καταλάβα xD ,δλδ τα 40 watt φτάνουν?όταν λες το μόνο προβλημα που δεν θα έχει,θές να πείς οτι μπορεί να έχω άλλα προβλήματα?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε καταλάβα xD ,δλδ τα 40 watt φτάνουν?όταν λες το μόνο προβλημα που δεν θα έχει,θές να πείς οτι μπορεί να έχω άλλα προβλήματα?!

 

τα 40 επί δύο φτάνουν και περισσεύουν, μπορεί να σου λείψει ο όγκος ή άλλα στοχεία ποιότητας ανάλογα με το μοντέλο που θα πάρεις και τις απαιτήσεις που έχεις, αλλά οχι η ποσότητα (ένταση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακου και μενα.. το ιδιο ηθελα να κανω αλλα αντι για πεταλιερα εχω το pc με line6 gx. πηρα τα beringer 1031 truth και καλα 100W το ενα. σε πληροφορω οτι ΔΕΝ ειναι δυνατα και για το σαλονακι των 35τμ μου ειναι καλα. στα 40W πιστευω θα απογοητευτεις, η θα παιζουν πολυ ασχημα δυνατα.

 

ο vox που εχω και ειναι 15W ακουγεται μπορω να σου πω πιο δυνατα απο τα μονιτορ που πηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου