Προς το περιεχόμενο

Μεγέθη τυμπάνων σε κιτ


s.dave67

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο επισημος αντιπροσωπος της ΤΑΜΑ ειναι ο Τρίμης, Χ. Τρικούπη 1.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μιας κ είσαι Αθήνα άντε μια μέρα με την ησυχία σου βόλτα και στον Τρίμη και στο Drumstore και στο Νάκα να δοκιμάσεις και μόνος σου! Είναι όλοι κοντά εκεί στην περιοχή και οτι σετ παίζει σε αυτά τα λεφτά το έχουν στημένο για δοκιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο παντως με τα κρεμαστα 14αρια και 16αρια σε σχεση με τα floor που εχουν ποδια ειναι και αυτο καθαρα υποκειμενικο.Προσωπικα μπορει τα floor να ειναι πιο Power αλλα ο ηχος που βγαζουν λογω των ποδιων σβηνει ενω τα κρεμαστα τον κρατανε οπως τα αλλα τομς στο σετ και σε ενα Brake εμενα μου ακουγεται πιο ομορφο και γενικοτερα ο ηχος τους θελω να "μενει".Αφου παιζει και ο Mike με κρεμαστα δεν μπορω να μην τον ακολουηθησω  :P Που θα βρουμε το καθισμα του Mike ? :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα μπορει τα floor να ειναι πιο Power αλλα ο ηχος που βγαζουν λογω των ποδιων σβηνει ενω τα κρεμαστα τον κρατανε οπως τα αλλα τομς στο σετ

 

βαλε ενα κομματακι αφρολεξ κατω απο καθε ποδαρι για να ΜΗΝ σβυνει... ;)...(η αν θες να τα σκασεις βαλε RIMS)

 

 

(πηγαινε στο 4.18)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο βιντεο πατεντιαρικο αλλα ρε συ SF τα floor toms εχουν την τασει να "περπατανε" απο τα χτυπηματα που τρωνε που να κατσουν πανω σε κομματακια αφρολεξ  ;) Εγω προτιμω κρεμαστα και ολα πανω σε ρακ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου δεν περπαταει.... ;D...αλλα και παλι εννοειται οτι θα τα ΣΤΕΡΕΩΣΕΙΣ πανω στα κομματακια με λιγη μονωτικη ταινια. ;D

 

Φυσικα ηδη πολλες εταιριες πουλανε (ή δινουν μαζι με τα κιτ τους) ποδια floor tom που ειναι ετσι φτιαγμενα ωστε να μην "μαφλαρουν" το τυμπανο και να του δινουν resonance ...φυσικα οσο μεγαλυτερο ειναι το τυμπανο τοσο λιγοτερη ..βοηθεια χρειαζεται απο συστηματα suspension για να εχει resonance οποτε τα μεγαλα floor toms δεν θελουν και πολλη....

 

Κακα τα ψεμματα ΤΙΠΟΤΑ δεν ακουγεται σαν ενα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ floor tom στερεωμενο πανω στα ...δικα του ποδια (ετσι κι αλλοιως που να κρεμασεις 16αρι ή 18αρι floor tom...δεν γινεται θα διαλυθει η βαση.. ;D )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι κι αλλοιως που να κρεμασεις 16αρι ή 18αρι floor tom...δεν γινεται θα διαλυθει η βαση.. Grin )

 

Φυσικα κανεις χιουμορ για το 16αρι μιας που οι συγκεκριμενες βασεις κρατανε μαζι 14αρι,16αρι κρεμαστα και πιατινια, τωρα για το 18ρι αυτος που θα το εχει θα ξερει να δουλευει ολα τα αλλα τομς μαλλον τελεια και δεν θα του φτανουν για να εχει αναγκη το  18αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο βιντεο πατεντιαρικο αλλα ρε συ SF τα floor toms εχουν την τασει να "περπατανε" απο τα χτυπηματα που τρωνε που να κατσουν πανω σε κομματακια αφρολεξ  ;) Εγω προτιμω κρεμαστα και ολα πανω σε ρακ.

 

Εγω που παιζω 35 χρονια με 16αρια floor toms δεν μου περπατανε και επισης παντα παιζω σε μοκετα δικη μου οταν τα στηνω σε live  αλλα και οταν ειναι αλλο σετ στημενο δεν μου εχει περπατησει ποτε ( αν θυμαμαι καλα μονο μια φορα που επαιξα σε μαρμαρο επανω χωρις χαλι/μοκετα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου