Προς το περιεχόμενο

Επιλογη δασκαλου


captain-iglo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδες.. Θελω να επιλεξω εναν δασκαλο ηλεκτρικης κιθαρας..! Εχω κανει 1,5 χρονο μαθηματα αλλα αλλαζω δασκαλο(μετακομιζει αλλου).. Ρωτησα και ειμαι αναμεσα σε 2 επιλογες.. Τα λεφτα ειναι ακριβως ιδια και στις 2 επιλογες..

 

1η Επιλογη

ο καθηγητης ακουει ακριβως τα ιδια με εμενα(μπλουζ, κλασσικο ροκ).. δινει εμφαση στο πως συνθετεις ενα κομματι, στον αυτοσχεδιασμο, σε βαζει σε ενα συγκροτημα που δημιουργειται και απο αλλα ατομα που ειναι μαθητες του ωδειου για να μαθεις να λειτουργεις στο γκρουπ, σου μαθαινει πως να κανεις ηχογραφησεις, σε βαζει να κανεις ασκησεις ωστε να καλλιεργησεις το αυτι σου, αλλα δεν θυμαμαι τι βιβλια κανει..

 

2η Επιλογη

ο καθηγητης ακουει χαρντ ροκ, μεταλ, τζαζ.. δινει εμφαση στον αυτοσχεδιασμο, την ταχυτητα και την τεχνικη(μπεντς ωστε να μην φαλτσαρεις κτλ).. εξασκει αυτι ωστε να ακους τι παιζεις και κανει αρκετο γκρουβαρισμα.. σου μαθαινει πως συνθετονται τα ακορντα και πως βγαινουν οι κλιμακες.. διδασκει απο τα βιβλια του Leavitt..

 

 

αυτα μιλησα μαζι τους.. οποιος θελει πληροφοριες σχετικα με το ποια ωδεια μιλαω να μου στειλει πμ(γτ μπορει καποιος να πηγαινει σε αυτα τα ωδεια ωστε να δωσει και περισσοτερες πληροφοριες)..

 

 

ακουω γνωμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

2η Επιλογη

ο καθηγητης ακουει χαρντ ροκ, μεταλ, τζαζ.. δινει εμφαση στον αυτοσχεδιασμο, την ταχυτητα και την τεχνικη(μπεντς ωστε να μην φαλτσαρεις κτλ).. εξασκει αυτι ωστε να ακους τι παιζεις και κανει αρκετο γκρουβαρισμα.. σου μαθαινει πως συνθετονται τα ακορντα και πως βγαινουν οι κλιμακες.. διδασκει απο τα βιβλια του Leavitt..

 

 

Τώρα αυτά για καλό στα είπε?? (τα bold!) :P

 

 

Από αυτά που μας λές νομίζω ότι κανείς δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά ποιον δάσκαλο να προτιμήσεις άλλωστε ούτε που ξέρουμε ποίοι είναι!

 

Εσύ ξέρεις τι θες και με βάσει τις ανάγκες σου θα επιλέξεις. Τώρα βέβαια όταν κάποιος δάσκαλος δίνει έμφαση στην ταχύτητα εμένα προσωπικά με απωθεί από μαθητή του! Από την άλλη το να μπεις σε ένα γκρούπ είναι πάρα πολύ καλό.

 

Θες να μας πεις σε ποιά περιοχή μένεις μπας και έχουμε και εμείς κανέναν υπόψιν?

 

(αν κάτι δεν είναι σύμφωνο με τους κανόνες ας γίνει διόρθωση)

 

 

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να σου στειλω πμ αλλα δεν μπορω.. Αν μπορεις εσυ στειλε μου ενα να σου απαντησω σε αυτο..

 

Τωρα οσον αφορα τις αναγκες αν δεν δεις το μαθημα του καθενος δεν ξερεις.. Ειναι σαν να πας να παρεις αμαξι απλα κοιταζοντας τα χαρακτηριστικα του και χωρις να μπορεις να κανεις τεστ ντραιβ.. ;)

 

Απλα ρωταω μια γνωμη με βαση τα ποσα εγραψα..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθαν και τα δύο pms σου και σου απάντησα όσο για το test drive ειδικά για τη μία επιλογή σου μπορώ να σου πω από πρώτο χέρι! Δες τα μηνύματά σου!

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου