Προς το περιεχόμενο

4(+1) Wheel Drive - In the court of the Crimson King.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

...δεν θα αλλάξω....θα με συνηθίσετε.  :) Να προσθέσω στο μέλλον και κάποιο άλλο Σουηδικό όργανο...το βλέπω πιθανότερο.

 

 

 

Καλή ιδέα... Να πάρεις ένα τέτοιο  ;D είναι από τα κορυφαία Σουηδικά όργανα  ;D

Souidos.thumb.jpg.4c770bf4840671e9ca61b9c8136320ff.jpg

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παιδιά πολύ καλή προσπάθεια και αποτέλεσμα. Ο ήχος των πλήκτρων πολύ ωραίος και τα τύμπανα σφιχτοδεμένα και 70's κομπρεσαρισμένα.

 

Στα αρνητικά επιτρέψτε μου να διαφωνήσω με την πλειοψηφία όσο αφορά τα φωνητικά. Παιδιά εγώ τα ακούω μονίμως εκτός τόνου και με αρκετά "σπασίματα". Οι κορώνες είναι επίσης οι περισσότερες εκτός τόνου και τις σώζει μόνο το ότι είναι χαμηλά στην μίξη.

 

Μην με περάσετε για κακεντρεχή, προς θεού, νομίζω ότι θα καταλάβετε τι λέω αν ακούσετε την ηχογράφηση σε χαμηλή ένταση όπου και οι τονικότητες ξεχωρίζουν καλύτερα.

 

Υπάρχει μια λεπτή γραμμή μεταξύ παθιασμένης απόδοσης/φάλτσου και πρέπει να προσέχουμε να μην την ξεπερνάμε. (εγώ το έχω κάνει άπειρες φορές).

 

Φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haryy οι παρατηρήσεις σου είναι αποδεκτές και σίγουρα μας βοηθούν. Η κριτική και η κάθε άποψη μας πηγαίνει ένα βήμα παραπέρα την φορά. Και για τα όργανα, και για τα φωνητικά που είναι η ψυχή της μπάντας και κάθε μπάντας.

Το συγκεκριμένο τραγούδι απλά  προβαρίστηκε σε μια ώρα και ηχογραφήθηκε.Στο τηλέφωνο , ημέρα Πέμπτη,μου λέει ο Νέστορας: θα παίξουμε το in the court of Crimson King  το Σάββατο στην πρόβα. Ετοίμασέ το. Κλείσαμε και κούναγα το κεφάλι μου....τι θα παίξουμε...πως θα βγει...ποιος θα το πει....τι να πρωτοπαίξω..

 

Βγήκε ένα καλό take. Ροκ, Κινγκκριμσονικό, βιντάτζ.

Περιμένω και άλλες μπάντες να βγαίνουν έτσι σε πρόβα,με τέτοια φωνητικά, ηχητικό δέσιμο και τέτοια ατμόσφαιρα.

 

Σίγουρα θα μπει και στην playlist των live μας.

 

 

@Τερι: Δεν σε αντιλαμβάνομαι ...ειλικρινά.... ::)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω, είστε μπαντάρα και το ξέρετε και σίγουρα γνωρίζετε πως να διορθώνετε τις στραβοτιμονιές.

 

Θέλω πολύ να σας δω live (στο Lazy δεν παίζετε συνήθως?). Πότε είναι το επόμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω, είστε μπαντάρα και το ξέρετε και σίγουρα γνωρίζετε πως να διορθώνετε τις στραβοτιμονιές.

Αυτό έλειπε φίλε μου!  ;D

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

@Τερι: Δεν σε αντιλαμβάνομαι ...ειλικρινά.... ::)

 

Αχχχχχχχχχχχχχχχχχ εσείς οι πληκτράδες, δεν μπορείτε να καταλάβετε το χιούμορ των εγχόρδων  ;D ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το μαλλια της φωτο εννοει ο Τερυ παι παιζει αρπετζια με τη στρατ. ;D

Ο οποίος είναι η τιμή και το καμάρι της Σουηδίας, γνωστός και ως... Αντωνίου  ;D ;D ;D

 

Λάθος... Υngwie Malmsteen  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου