Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα αναγνώρισης αρχείου (win10)


Mondegreen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία.

Έχω ένα πρόβλημα που κατα καιρούς προσπαθώ να λύσω.
Έχω το Arturia Spark Le, το δούλευα κανονικά χωριά κανένα πρόβλημα, έπειτα από πολύ καιρό αποφάσισα να το εγκαταστήσω,
όμως μου κατεβάζει το firmware του σε ένα αρχείο που δεν αναγνωρίζει το pc μου (win10) το αρχείο ειναι (Spark_V1.0.0.3.led)
και για εικόνα έχει τη γνωστή, μια σελίδα με μια τσαλακωμενη γωνία στο πάνω μέρος.
Επίσης όταν κατεβάζει το αρχείο και πατάω Open μου βγάζει το εξής μήνυμα.
(This file does not have an app associate with it for performing this action. Please install an app, or, if one is already installed, create an association in the Default Apps Settings Page.) 

Έψαξα όσο μπορούσα το θέμα και προσπάθησα να το λύσω μέσα από το cmd, δεν έγινε δουλειά, μιας και δεν είμαι και ειδήμων.
Γνωρίζει κάποιος το θέμα;

Capture1.PNG

Capture.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά και σε σένα

Αυτό το αρχείο είναι   αρχείο αναβάθμισης firmware οπότε δεν υπάρχει λογος

να το ανοίξουν τα windows.. απλα πρέπει να το φορτώσεις με καποιον τρόπο στην συσκευή σου (hardware)

Kοιτα στο manual σχετικά με αναβάθμιση filmware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αρχεία αυτά διαβαζονται από τη συσκευή και όχι από το λειτουργικό σύστημα του υπολογιστή.
Λογικά θα πρέπει να το βάλεις σε κάποιο USB στη συσκευή σου, ή να συνδέσεις τη συσκευή στον υπόλογιστή, και με κάποιο τρίτο πρόγραμμα να το ανοίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου