Προς το περιεχόμενο

Tube Preamp


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω για ένα φτηνό προενισχυτή για μπάσο για ηχογράφηση στο PC ή σύνδεση απευθείας σε κονσόλα. Μετά από λίγο ψάξιμο, βρήκα τα παρακάτω 2 που πληρούν τα περισσότερα κριτήρια και κυρίως το οικονομικόhttp://www.artproaudio.com/products_main.asp?cat=1&id=58&type=79&show=

και

http://www.behringer.com/MIC200/index.cfm?lang=ENG

Έχει κανείς εμπειρία από τα συγκεκριμένα προιόντα? Γνωρίζει κανείς ποια είναι η διαφορά των συγκεκριμένων σε σχέση με ένα DI τύπου SansAmp Bass Driver? Plz HELP!!!!

If you can't do it with StingRay, maybe the problem isn't the bass..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς ποια είναι η διαφορά των συγκεκριμένων σε σχέση με ένα DI τύπου SansAmp Bass Driver? Plz HELP!!!!

 

ναι γνωριζω! :lol:

ειναι ΠΟΛΥ χειροτερα σε αποδοση & θορυβο,παρε το sansamp αν το θες για να γραψεις μπασο. :wink:

οτι εχει μεσα λαμπα δεν ειναι αναγκαια και καλυτερο απο οτι δεν εχει,ειδικα στην κατηγορια αυτη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό έχω βρει το TubePre της Presonus.

 

Αλλά κάτι τέτοιο θα σου είναι απαραίτητο αν θέλεις να συνδέσεις μικρόφωνο κυρίως και δη πυκνωτικό, που να έχει ανάγκη από phantom power.

 

Αν θέλεις μόνο ένα DI για μπάσσο, νομίζω πως κάτι σαν το Bass Attack θα ήταν προτιμότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς ποια είναι η διαφορά των συγκεκριμένων σε σχέση με ένα DI τύπου SansAmp Bass Driver? Plz HELP!!!!

 

ναι γνωριζω! :lol:

ειναι ΠΟΛΥ χειροτερα σε αποδοση & θορυβο' date='παρε το sansamp αν το θες για να γραψεις μπασο. :wink:

οτι εχει μεσα λαμπα δεν ειναι αναγκαια και καλυτερο απο οτι δεν εχει,ειδικα στην κατηγορια αυτη.[/quote']

Έχω εμπειρία από το SansAmp και τα σχετικά, απλώς ήθελα να ξέρω αν τα συγκεκριμένα preamps προσφέρουν κάτι καλύτερο...εφόσον όμως δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, τότε απορρίπτονται....καμιά πρόταση για compressor και overdrive (που να κάνει γύρω στα 60-100€ έκαστο) ?

If you can't do it with StingRay, maybe the problem isn't the bass..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για το tube pre της presonus. Εγώ αυτό χρησημοποιώ για di μπάσου και όχι μόνο!

 

:wink:

 

Το καλό είναι πως είναι μια σταλίτσα και πανάλαφρο, οπότε το παίρνεις και για την ακουστική σου στο gig, π.χ.

 

Και με μικρόφωνα γράφει μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Abraxas

 

fleamail έγραψε:

+1 για το tube pre της presonus. Εγώ αυτό χρησημοποιώ για di μπάσου και όχι μόνο!

 

 

 

 

Το καλό είναι πως είναι μια σταλίτσα και πανάλαφρο, οπότε το παίρνεις και για την ακουστική σου στο gig, π.χ.

 

Και με μικρόφωνα γράφει μια χαρά."

 

+1000 :wink:

 

 

που να ακούσεις το PRESONUS EUREKA έχω ένα αλλά ένα δεν είναι ποτέ αρκετό, σκέφτομαι να πάρω και δεύτερο * ένα για φωνή και ένα για την ακουστική μου για live

 

* όσο για ηχογράφηση με μικρόφωνα στο στούντιο άψογο και αν το πάρεις με την κάρτα ADI 192: Optional 24-Bit/192k του με spdif = 0 απώλειες :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fleamail

Brain είναι στα μελλοντικά σχέδια μού!

 

πραγματικά αξίζει, θα καταλάβεις μεγάλη διαφορά και θα σε ικανοποιήση θα έχεις αρκετά καλή ποιότητα στις ηχογραφήσεις :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου