Προς το περιεχόμενο

Passive EMG HZ H4A + H4 Μαγνητες.Γνωμες


iconn6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Γιατι η κιθαρα σου δε παιρνει ακτιβ μαγνητες?Αλεργια εχει?

 

οχι φιλε μου απλα ειναι με πασιβ απο το εργοστασιο και δεν εχει χωρο για μπαταρα μακακιες κτλ

 

τους H4 & H4A τους εχω ακουσει σε μια ibanez SAS32EX SA και οχι ο ηχος δεν ειχε σχεση με τους metalica

τι θελεις να παιζεις ?

 

Και εγω μια ibanez εχω και θελω να παιζω καθαρα μεταλιες ;ρ οποτε ψαχνω ην καλυτερη λυση σε πασιβ που υπαρχει για να τελειωνω μια και καλη με αυτο το θεμα ;ρ

Η κοπέλα παίζει να σε γουστάρει. Προσπαθεί να σου μιλήσει για τα ενδιαφέροντά σου χωρίς να έχει ιδέα ;D

 

Η κοπελα ειναι του κολητου μου οποτε..ΟΧΙ ΧΔ αλλα καλη η παρατηρηση σου ;ρ

 

Ισως σου φανηκαν ψοφιοι επειδη ειναι λεπτα το σωμα των Ibanez...Αυτοι οι μαγνητες θελουν χοντρα σωματα οπως της Lp μου...Σου προτεινω D-Activator η περισσοτερο ψάξιμο με τους active...

 

αχαα μαλλον εχεις δικιο φιλε μου.για οτι review εψαξα στο youtube ολοι σε lp τους ειχαν βαλει..και η ibanez μου ειναι πολλυυυυ λεπτη ;ρ (grgr121ex-ca)

 

.......................οποτε?;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ λεπτή η grgr121ex-ca; Παίξε με Ibanez S series και μετά πες μου ποιά είναι λεπτή :P

 

χαχα δεν ξερω αλλα για να το λες εσυ κατι παραπαμνω ξερεεις..ομως η κιθαρα μου ειναι η πιο λεπτη σε σωμα και σε μπρατσο ισως κιθαρα που εχω παιξει ποτε ;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαα μαλλον εχεις δικιο φιλε μου.για οτι review εψαξα στο youtube ολοι σε lp τους ειχαν βαλει..και η ibanez μου ειναι πολλυυυυ λεπτη ;ρ (grgr121ex-ca)

 

.......................οποτε?;ρ

Πολύ λεπτή η grgr121ex-ca; Παίξε με Ibanez S series και μετά πες μου ποιά είναι λεπτή :P

::) ::)

ελα ντε - αμα θεωρεις λεπτη την grgr τοτε η S series ειναι τραπουλοχαρτο μπροστα της - φαντασου οτι η "δικια μου" :P(@metalmike) S 470 φοραει gfs hotrails και παιζει ανετα τα παντα (σχεδον) αρα στο θεμα οτι ειναι πολυ "λεπτη" η δικια σου και δεν κανουν καλη δουλεια οι EMG δεν εχει να λεει - ειναι καθαρα γουστα αυτα - παιζει θεμα και ο ενισχυτης που θα την βαλεις κατα 75% (για να μην πω παραπανω)

οπως ειπα και πιο πριν "εμενα" δεν μου εκαναν στο αυτι - ψαξτο λιγο παραπανω και μην εμπιστευεσαι το youtube - ουτε για ενισχυτη ουτε για μαγνητες - περισσοτερο μπαντευεις αυτο που ακους παρα το ακους

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

για να καταλαβω - εσυ λες οτι στην δικια σου εχεις τους 81-85 active ετσι ? γιατι αυτο συμπαιρενω απο το ποστ σου

Οχι... Λεω οτι εχω τους Η4 και Η4Α και βγαζω με ενα μεταλ μαφ μια χαρα παχυ παχυ και μοσχοαναθρεμενο ( ;D ;D ;D ) ηχο...

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι... Λεω οτι εχω τους Η4 και Η4Α και βγαζω με ενα μεταλ μαφ μια χαρα παχυ παχυ και μοσχοαναθρεμενο ( ;D ;D ;D ) ηχο...

πςςςςςς μην το πεις πουθενα να μεινει μυστικο μεταξυ μας αλλα το metal muff βγαζει ολο τον ηχο και οχι αυτοι οι μαγνητες (και σφουγκαρια να ειχες αντι για μαγνητες μεσω του muff παλι γαμω του μεταλ ηχους θα εβγαζες ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πςςςςςς μην το πεις πουθενα να μεινει μυστικο μεταξυ μας αλλα το metal muff βγαζει ολο τον ηχο και οχι αυτοι οι μαγνητες (και σφουγκαρια να ειχες αντι για μαγνητες μεσω του muff παλι γ*** του μεταλ ηχους θα εβγαζες ;D ;D

Μπααααα δεν νομιζω... Ειχα βαλει και την SG Special μου στο μαφ και μου εβγαζε λασπες σαν γκραν τσεροκι μετα απο σαφαρι...  ;D ;D

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου