Προς το περιεχόμενο

Eλληνικό νταούλι


BRAIN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω να βρώ ελληνικό νταούλι, είδα κάτι στο site του http://www.gabrieldrums.com/greek/index.htm ξέρει κανείς τι παίζει από τιμές και αν υπάρχει και καμιά άλλη επιλογή από άλλο κατασκευαστή ή κάποιο μαγαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νταουλι του gabriel ειναι γενικα αρκετα καλο και ευχρηστο σε σχεση με αλλα πιο παραδοσιακα φτιαγμενα.Η τιμη του ειναι περιπου στα 290 ευρω και το παραγγελνεις για να στο φτιαξει.Αν δεν βρεις καποιον καλο κατασκευαστη που φτιαχνει με πιο παραδοσιακο τροπο νταουλι πηγαινε στον gabriel ,αποφυγε τα αλλα που εχουν στα μαγαζια τα τυποποιημενα που κανουν γυρω στα 100-120 ευρω,ειναι χαλια και καταστρεφονται ευκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγινε η αγορά σήμερα το μεσημέρι και φυσικά από τον Gabriel :D φτιάχνει υπέροχα όργανα με μουσικότητα.

Vagoum έχεις δίκιο :wink: για τα τυποποιημένα, παίζεις κρουστά;

αν έχεις κάποιες γνώσεις θα με ενδιέφερε πως κάνεις το κούρδισμα με τα σχοινιά και τα ξυλάκια που είναι μέσα στα σχοινιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν τα προλαβαινω ολα μαζι κι ετσι περιοριζομαι στα ντραμς.Χαιρομαι που σου αρεσε η επιλογη μου αλλα δεν μπορω να σε βοηθησω πολυ στο κουρδισμα γιατι το παω λιγο με το αυτι,δεν εχω καποια tips αλλα νομιζω μπορει να σε βοηθησει αρκετα ο Γαβρηλος.Εγω εχω κανει μια πατεντα με rack της gibraltar και το εχω στηριξει πλαγια και το χρησιμοποιω και σαν βαθυ με μπακετα.Οταν θελω το βγαζω και το παιζω κρεμασμενο πανω μου η' σηκωνω τη βαση και το παιζω σε ορθια θεση αν θελω να παιξω μια φραση γρηγορα και να γυρισω στα τυμπανα.Επισης θα δεις οτι το δερμα του αντεχει πολυ και ειναι και πολυ δυνατος ο ηχος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

έγινε η αγορά σήμερα το μεσημέρι και φυσικά από τον Gabriel :D φτιάχνει υπέροχα όργανα με μουσικότητα.

Vagoum έχεις δίκιο  :wink: για τα τυποποιημένα, παίζεις  κρουστά;

αν έχεις κάποιες γνώσεις θα με ενδιέφερε πως κάνεις το κούρδισμα με τα σχοινιά και τα ξυλάκια που είναι μέσα στα σχοινιά.

 

Φίλε να σε ρωτήσω.Απο πού ακριβώς το αγόρασες?Εννοώ απο μαγαζί ή απο διαδίκτυο.

 

Ευχαριστώ.

Percussion world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου