Προς το περιεχόμενο

Squier Jaguar Bass Project


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή οι καμπύλες των Wal, Status, Gibson Money κλπ κλπ δεν είναι συμπαθείς και ο σουρεαλισμός της Fender είναι;

 

Αφορά και τους  δυο

 

Ναι  είναι!  μ αρέσουν  και τον  γυναικών και των κοριτσιών  ;) ...των δρόμων δεν μ αρέσουν!  θέλω  ευθείες  on the wheels ... and wheels of stills  8)

 

 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...των δρόμων δεν μ αρέσουν!  θέλω  ευθείες  on the wheels ...

Ρε συ, είναι δυνατόν; δρόμος χωρίς στροφές ;

Αυτά είναι για Αμερικανάκια (για αυτό και οι μηχανές τους και τ' αυτοκίνητά τους θέλουν 2 ώρες προειδοποίηση πριν αποφασίσουν να κάνουν κάτι που θα προσομοιώνει στρίψιμο).

 

Στο δε αυτοκίνητο είναι σα να βλέπεις στη τηλεόραση Αγγελόπουλο σε uncut director's extended version χωρίς ήχο με σχολιασμό από τον Lou Reed.

 

Σαν 20λεπτο δωδεκάμετρο blues με τραγουδιστή τον Πάγκαλο και σόλο φυσαρμόνικα τον Dylan.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δε αυτοκίνητο είναι σα να βλέπεις στη τηλεόραση Αγγελόπουλο σε uncut director's extended version χωρίς ήχο με σχολιασμό από τον Lou Reed.

 

Εκεί είμαστε  ;D

 

Σαν 20λεπτο δωδεκάμετρο blues με τραγουδιστή τον Πάγκαλο και σόλο φυσαρμόνικα τον Dylan.

 

Τώρα ξενέρωσα  ;D ;D

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέροχο!!

 

Τα ρυθμιστικά που υπάρχουν στις άκρες του pickguard ήταν στο πακέτο της EMG?? Επίσης τα knobs είναι volume-volume-tone?

 

 

Ναι, είναι volume-volume-tone τα knobs. Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς "τα ρυθμιστικά στις άκρες"...αν αναφέρεσαι στα διακοπτάκια, όχι δεν ήταν στο πακέτο τις emg. Το μόνο που περιείχε ήταν τα ποτενσιόμετρα και κάτι "άσχημα" knobs. Τα διακοπτάκια τα αγόρασα από warmoth μαζί με τα υπόλοιπα μεταλλικά μέρη.

 

Υπέροχο!!

 

Βασικά το λέω δημοσίως, αν κατάλαβα καλά μένεις Θεσσαλονίκη (και ίσως προς δυτικά?). Έχω ένα vintage modified Jazz με Dimarzio μαγνήτες και active preamp της Audere. Αν σε ψήνει βρισκόμαστε απο κοντά με τα καμάρια μας να παίξουμε  :D

 

 

 

Ευχαρίστως! Θα χαιρόμουν πολύ! Δυστυχώς δεν μένω πλέον Θεσσαλονίκη, αλλά όποτε περάσω θα ρίξω ένα pm να το κανονίσουμε.

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

+1000

 

Καλορίζικο και από εμένα. Η μόνη μου «ένσταση» είναι αναφορικά με το κόστος (θα συμφωνήσω με τον συνονόματο) και αυτό το agathis body- για 900+ ευρώ θα ήθελα τουλάχιστον alder).

 

Αλλά όπως αποσαφήνισες wood doesn't matter  ;D και επιπρόσθετα καλή επιλογή οι EMG για αυτό που ήθελες να πετύχεις ηχητικά.

 

Με γειές...   

 

Και εγώ θα ήθελα να είναι πιο αξιοπρεπή τα ξύλα...έτσι για το γαμώτο. Αλλά γα να πετύχω το αποτέλεσμα που ήθελα ήταν η πιο συμφέρουσα επιλογή,γιατί μετά έπρεπε να πάω σε custom parts και θα ξέφευγε η υπόθεση.

Πάντως οι EMG είναι τόσο ισοπεδωτικοί μαγνήτες που πιστεύω και σε πλαστικό να τους έβαζα τον ίδιο ήχο θα έδιναν. Και αφού ήμουν από την αρχή κατασταλαγμένος σε EMG και "αδιάφορο" ήχο δεν άξιζε σε καμία περίπτωση να επενδύσω σε ξύλα. Εξάλλου,όπως είπα, υποστηρίζω φανατικά την άποψη "wood doesn't matter" ;D ;D

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wood doesn't matter

Αυτο ξανα πες το....

Ετσι και αλλιως μπορεις οποτε θες να αλλαξεις και το μπρατσο και το σωμα απο warmoth ή και αλλου μιας και εισαι σιγουρα licensed by Fender ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξάλλου,όπως είπα, υποστηρίζω φανατικά την άποψη "wood doesn't matter" ;D ;D

Εγώ υποστηρίζω φανατικά να μην υποστηρίζουμε φανατικά καμία υποκειμενική άποψη καθότι φανατικοί υπάρχουν εκατέρωθεν και τους βαριέμαι αφόρητα όταν αποφασίζουν να συναντηθούν.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ υποστηρίζω φανατικά να μην υποστηρίζουμε φανατικά καμία υποκειμενική άποψη καθότι φανατικοί υπάρχουν εκατέρωθεν και τους βαριέμαι αφόρητα όταν αποφασίζουν να συναντηθούν.

 

Φίλε audiokostas εννοείται ότι το "φανατικά" είναι τρόπος του λέγειν. Απλά ήθελα να πω ότι υποστηρίζω αυτή την άποψη. Και, συγκεκριμένα, για να εξηγήσω με ποιά λογική έκανα το project. Εξέθεσα, εξάλλου, για ποιόν λόγο δεν έπαιζε σημαντικό ρόλο η ποιότητα των ξύλων σε αυτό που ήθελα ΕΓΩ να κάνω.

 

Και εγώ βαριέμαι αφόρητα τα debates σχετικά με την σημασία των ξύλων και δεν έχω συμμετάσχει ποτέ σε αυτά...πόσο μάλλον να οδηγήσω την κουβέντα σε κάτι τέτοιο. Όπως είπες, είναι απλά μία υποκειμενική άποψη.

 

Δεν θα ζωστώ και με εκρηκτικά για να πάω στις αποθήκες ξυλείας της fender να ανατινάξω τo alder και το ash τους!!

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου