Προς το περιεχόμενο

Kratos - The reign of fear (metal)


Archenemy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στο φορουμ καταρχας!Το εν λογω κομματακι το παλευω εδω και 2 μηνες οποτε ισως δεν ειναι η τελικη του μορφη.Οι κιθαρες γραφτηκαν με axefx ultra,μπασο απο κανεναν γιατι δεν εχω μπασο ::) ,synth με omnisphere και τελος superior drummer.Αυτα ευπροσδεκτες ολες οι αποψεις

 

http://soundcloud.com/nickvs/kratos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαματο κομματακι! Thrashια καθαρη!

 

Πολυ ωραιο βαρυ distortion!

Ενα δυνατο μπασσο ομως χρειαζεται κατ' εμε! Αντε και μια φωνη αμα λαχει!

Ωραια ιδεα αυτη με τις αρσεις (2:25) αλλα κατι μου λειπει νομιζω εκει...

Ωραια σολακια (-ακια επειδη ηταν μικρα χρονικα). Η αλλαγη σε ηρεμο στο τελος μου φανηκε αρκετα αποτομη αλλα ηταν πολυ ωραια (αν και θα προτιμουσα προσωπικα να συνεχιζες λιγο ακομα αυτην την ατμοσφαιρα γιατι ηταν κα%#λα).

 

Μια ερωτηση που βασικα θελω να την ρωτησω εδω και 1+ χρονο... Πως φτιαχνεις τα ντραμς? Περα το οτι ακουγονται αρκετα ρεαλιστικα ποση ωρα σου περνει να τα φτιαξεις και πως τα συνθετεις? Περνεις κομματια απο samples ή καθεσαι και βαζεις ξερω γω να χτυπαει crash σε ογδοα ταμπουρο σε τεταρτα κλπ κλπ?

 

BTW τι κιθαρα εχεις?

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω σε θελω!αρχικα το συνεθετα σαν κανονικο κομματι για την μπαντα που εχω αλλα δεν ειδα πολυ ενδιαφερον οποτε το αλλαξα καπως για να ακουγεται σαν instrumental,αλλα και παλι εχει χωρο για φωνητικες γραμμες.Μπασο σκεφτομουνα να χρησιμοποιησω ενα preset που εχει το axefx που ´´κάνεί´´ την κιθαρα να ακουγεται ως μπασο αλλα σιγουρα δεν θα ειναι το ιδιο αυθεντικο με την μπασσιά οποτε το αφησα...

Στο κομματι της συνθεσης των drums τωρα δεν σκοτιστηκα και πολυ...Το superior drummer εχει παρα πολλες λουπες για πολλα μουσικα στυλ (εδω χρησιμοποιησα το metal foundry).γενικα αν εχεις μερακι και υπομονη μπορεις να κανεις παρα πολλα πραγματα με ενα midi keyboard και το συγκεκριμενο προγραμμα.Παντως χρησιμοποιησα τα "ετοιμα" και βγηκα απο τον κοπο γι αυτο ισως ακουγεται αποτομα η αλλαγη που λες.χαιρομαι παντως που ασχοληθηκες Blackforest μου δινει χαρα....α η κιθαρα ειναι schecter jeff loomis 7χορδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μπασσο σου προτεινω αμα εχεις midi keyboard να το κανεις μεσω αυτου! Αξιζει και νομιζω πως θα ειναι αρκετα ρεαλιστικο.

 

η κιθαρα ειναι schecter jeff loomis 7χορδη

 

ααα για αυτο και το "βαρυ distortion" :P

και μαμω τις κιθαρες φαινεται! Ελπιζω να ειναι κιολας!

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεση φιλος ,πολυ ωραιο(γουσταρεις kreator ε?).το outro εχει πολυ ωραια μελαγχολικη ατμοσφαιρα , και οπως λεει και ο blackforest(opeth -hell yea!!) βαλε μπασο να παρει ογκο το πραμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kreator ζητημα να ειχα ακουσει μεχρι τα 16 μου 2-3 τραγουδια,αλλα για να το λες,για καλο θα το λες  ;)

Εφτιαξα ενα preset για μπασο οποτε καποια στιγμη θα παλουκωθω να το κανω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kreator ζητημα να ειχα ακουσει μεχρι τα 16 μου 2-3 τραγουδια,αλλα για να το λες,για καλο θα το λες 
μου θυμησε αρκετα σε καποια σημεια,φυσικα για καλο στο λεω  ;)καλη συνεχεια !!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου