Προς το περιεχόμενο

Sketch Music Νικόλας


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

 

Πιανο: Garritan Steinway Pro (δεν είναι αληθινό πιάνο)

 

Αυτό είναι ένα σετ 21 μικρών κομματιών για πιάνο, για παιδιά (σχετικά μεγάλης ηλικίας). Είναι σχετικά εύκολα κομματάκια, μικρά στη διάρκεια και σε σελίδες (κανένα δε ξεπερνάει τις 2 σελίδες) και είναι λιγουλάκι παράξενα στο άκουσμα, αλλά "χαριτωμένα" γενικά.

 

Παλαιότερα είχα βάλει άλλο ένα (σε mp3) εδώ στο φόρουμ, και εδώ στο βίντεο παρουσιάζω άλλα 3.

 

Να σημειώσω ότι η παρτιτούρα έχει σκίτσα από έναν καταπληκτικό σκιτσογράφο/καλλιτέχνη τον Piero Pierini. Τα σκίτσα στο βίντεο είναι δικά του, και έκατσε και έφτιαξε 21 σκίτσα, ένα για κάθε έργο του σετ! Μερικά είναι καταπλητκικά, ειδικά αφού οι 'εντολές' που είχε ήταν μόνο ο τίτλος των έργων, που είναι αρκετά παράξενοι...

 

Καλή διασκέδαση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Distorted Romance (που το έχεις γράψει Disotred) μου άρεσε πάρα πολύ. Ήθελα να αναπτυχθεί κι άλλο και με άφησες στα κρύα του λουτρού. Αλλα΄καταλαβαίνω ότι τα κομμάτια είναι γραμμένα για εκπαιδευτικούς λόγους.

 

Πολύ ωραία και τα σκίτσα επίσης.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το Distorted Romance (που το έχεις γράψει Disotred) μου άρεσε πάρα πολύ.

Δεν είναι λάθος! Είναι μία αποδοχή των συνεχών λαθών που κάνω (για αυτούς που το ξέρουν)... ;) Ειναι τα λεγόμενα tpyos μου... (αντί για typos). :D

 

Όλα θα μπορούσαν αν είναι πολύ μεγαλύτερα... αλλά για την ώρα είναι ως έχουν... ;) Μπορεί ως συνέχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Distorted Romance (που το έχεις γράψει Disotred) μου άρεσε πάρα πολύ. Ήθελα να αναπτυχθεί κι άλλο και με άφησες στα κρύα του λουτρού. Αλλα΄καταλαβαίνω ότι τα κομμάτια είναι γραμμένα για εκπαιδευτικούς λόγους.

 

Πολύ ωραία και τα σκίτσα επίσης.

 

Ναι, το disotred romance είναι όμορφα ιδιαίτερο!

Το σκίτσο για το oooobssesionsκλπ ίσως το καλύτερο της τριάδας! Μπράβο Νίκολας!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι λάθος! Είναι μία αποδοχή των συνεχών λαθών που κάνω (για αυτούς που το ξέρουν)... ;) Ειναι τα λεγόμενα tpyos μου... (αντί για typos). :D

Thank dog you re not dyslectic

 

μικρά στη διάρκεια και σε σελίδες (κανένα δε ξεπερνάει τις 2 σελίδες) και είναι λιγουλάκι παράξενα στο άκουσμα, αλλά "χαριτωμένα" γενικά.

Το χαριτωμένα πάει στο πρώτο.

Τα άλλα δύο είναι χαριτωμένα μάλλον για τον νεαρό Στραβίνσκι.

Εμένα μου άρεσαν και τα τρία.

 

Πολύ καλόγουστα το βίντεο.

 

Μπράβο Νικόλα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Νικόλα ΜΠΡΑΒΟ!

ΥΠΕΡΟΧΑ ΟΛΑ! Και λες ότι "φοβάσαι" την jazz!

Εμένα μου φαίνεται ότι ήδη "κάνεις παρέα" με αυτόν (ψάξτον λίγο, νομίζω θα σου αρέσει πολύ).

 

Old Folks - Richie Beirach Trio

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παιδιά, 1000 ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Άντε μπας και πουλήσω καμία παρτιτούρα! :P (εδώ μέσα?!?!?!).

 

Μπορεί να τα 'ξαναγράψω' με κανονική ανάπτυξη όμως, θα δω.

 

Έχω πάρει κάποια παντιέρα με τα βίντεο και δε βγαίνουν άσχημα (αν και είναι μονάχα η παρτιτούρα τελικά).

 

Για τζαζ θα το ξαναπω ότι τη φοβάμαι την τζαζ, αν και άρχισα να φλερτάρω λίγο καιρό τώρα (λόγο Λουίζας φυσικά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου