Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα σε fl studio 11


kbasilis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά. Εχω το εξής πρόβλημα με το fl studio.

Όταν παίζουν πάνω από τρία με τέσσερα track μαζί (π,χ μπάσο,ντραμς κτλ.)τότε ή μπερδεύεται ή πηδάει όπως κάνουν τα cd που έχουν πρόβλημα.

Το δοκίμασα και με το asio 4all και πάλι τα ίδια.

Όσο πιό πολλά track τόσο πιό μεγάλύτερο είναι το πρόβλημα.

Τι μπορεί να φταίει?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων  :)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti μνημες εχεις; Δοκιμασε να ανεβασεις το buffer

 

δεν τα γνωρίζω καλά περί μνήμες έχω το acer aspire e17

 

Το buffer(χωρίς το asio 4all) ήταν στο (96 ms) και το πήγα στα 141 και το πρόβλημα λύθηκε,ευχαριστώ πολύ  :D

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν το αφήσω στα 141?

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το delay που λες, εννοεις το latency που αυξανεται οσο αυξανεις τη μνημη buffer.

To buffer δε μετραται σε ms (millisecond) , απλα σου εμφανιζει ποσα ms καθυστερησης αντιστοιχουν στο buffer size που εχεις επιλεξει. Και το buffer το ανεβαζεις για περιπτωσεις οπως η δικη σου, να τρεξει δηλαδη πιο ανετα το προγραμμα.Η καθυστερηση εξαρταται κυριως απο την καρτα και απο τον driver της, αν εχεις μια καρτα ηχου με δικους της asio drivers, βαζεις τους δικους της, οι asio4all ειναι υποτιθεται για καρτες που δεν εχουν asio απο την εταιρια κατασκευης.Παντως 96 ms ειναι πααρα πολυ υψηλο latency, εγω στα 44.1 khz το εχω στα 10ms και στα 192 khz στα 2ms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου