Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση/προβλημα για Gibson studio goldtop


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους! Ειμαι απο τους διαβαζοντες του φορουμ και σπανια απο τους γραφοντες, αλλα εχω μια απορια και ειπα να ρωτησω! Τις προαλλες πηρα απο Θωμα την 50's tribute studio goldtop, ακομη δεν την πηγα για ελεγχο και σετ απ λογω εορτων (αν και μαλλον δε χρειαζεται γιατι ηρθε ετοιμη σεταρισμενη) αλλα παρατηρησα οτι δεν υπαρχει bushing στο stopbar tailpiece! Τα μπουλωνια ερχονται και βιδωνουν κατευθειαν μεσα στο ξυλο! Απο τη μικρη μου εμπειρια εως τωρα δεν το εχω ξαναδει και οσες κιθαρες ειχα και εχει τυχει να πιασω στα χερια μου ειχαν bushings! Σε καμια δε βιδωνε το stopbar κατευθειαν στο ξυλο! Τα φωτα σας παρακαλω!

IMG_20120416_133702.thumb.jpg.fdcc9fb2c1e67224d14527f9b10f2571.jpg

IMG_20120416_134041.thumb.jpg.d97cdc9880714d8032c4d78b4ede9e0f.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως καλύπτεται απο τη βαφή?

Με αφορμή τις φωτό σου έρηξα μιά ματιά στην δική μου les paul classic 60's, και απ'την μία μεριά φαίνεται αυτό το πως το είπες  ::), ενώ απ'την άλλη δεν φαίνεται γιατί καλύπτεται απ'το χρώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δικη μου δε φαινεται κι απο τις δυο μεριες, αλλα παιζει να εχεις δικιο! Δε το σκεφτηκα! Ειναι πολυ πιθανο να τα καλυπτει το χρωμα! Σ'ευχαριστω παντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της δικιάς μου, απο την μεριά που φαίνεται έχει φύγει λίγο χρώμα, ίσως λόγο μιάς βουτιάς που είχε φάει πρίν καιρό  :P, πιθανόν απ'το τράνταγμα. αλλά μέχρι τώρα δεν το είχα παρατηρήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φωτα σας παρακαλω!

 

Δεν εχεις κανα τετοιο σπανιο εργαλειο σπιτι σου για να δεις μονος σου? ;D

 

katsavidi.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την κιθαρα σου δεν λειπει τιποτα ,παρε το σπανιο εργαλειο που παραθετει ο s/f και σφιξε τις βιδες του tailpiece μεχρι να πατησουν στο ξυλο και  ολα  θα πανε καλα!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την κιθαρα σου δεν λειπει τιποτα ,παρε το σπανιο εργαλειο που παραθετει ο s/f και σφιξε τις βιδες του tailpiece μεχρι να πατησουν στο ξυλο και  ολα  θα πανε καλα!! ;D

Αν το βιδώσει μεχρι κάτω, δεν θα δημιουργηθεί μεγάλη γωνία στίς χορδές? απο τα saddles και πίσω με αποτέλεσμα να ακουμπάνε στο σίδερο?, το οποίο δεν πρέπει νομίζω ή κανω λάθος?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου