Προς το περιεχόμενο

Clouds - fingerstyle acoustic


gskar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σταύρο σε ευχαριστώ αλλά πάλι τα παραλές  ;D.

Μήπως θα έπρεπε εγώ να πάρω τα μπογαλάκια μου όταν παίζεις, λέω μήπως; ;)

Ποιος,εγω?

Oχι δα...

Με τρεις τονους ντιστορσια και βαβουρα τεχνη,τσαμπα μαγκας?

Εκαστος στο ειδος του αλλα εσυ αδερφε εισαι ΤΟ ΕΙΔΟΣ. ;)

Μεταξυ εσου και της κιθαρας μεσολαβει μονο ψυχη.

 

Μην τα εκλαμβανεις σαν κολακειες,λεω αυτο που πιστευω. :)

 

Θα σου προτεινα εκτος απο βιντεο,να κανεις και ενα CD.

 

Υποκλισις...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν με χρειαστείτε πάρτε με στο κινητό, θα μαζεύω χόρτα. :D

καρ,καρ,καρ, ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ξεράθηκα στο γέλιο...

Ελπίζω αυτό που είπες να ήταν καλό ε;;; ;D

 

 

Ποιος,εγω?

Oχι δα...

Με τρεις τονους ντιστορσια και βαβουρα τεχνη,τσαμπα μαγκας?

Εκαστος στο ειδος του αλλα εσυ αδερφε εισαι ΤΟ ΕΙΔΟΣ. ;)

Μεταξυ εσου και της κιθαρας μεσολαβει μονο ψυχη.

 

Μην τα εκλαμβανεις σαν κολακειες,λεω αυτο που πιστευω. :)

 

Θα σου προτεινα εκτος απο βιντεο,να κανεις και ενα CD.

 

Υποκλισις...

 

Σταύρο πρόσεξε γιατί ακονίζω τα μαχαίρια μου στον πόλεμο των φιλοφρονήσεων. Αλλά επειδή είμαι φιλειρηνικός τύπος μπορείς να είσαι ήσυχος προς το παρόν ;D ;D ;D

 

Υ.Γ. Το CD θα ξεκινήσει από το φθινόπωρο που θα έχω επιτέλους δικό μου χώρο και θα ηχογραφώ με την άνεση και την ησυχία μου. Αυτό το στήσε-ξέστησε με κουραζει αφάνταστα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό! Χαλάρωσα μόλις το άκουσα!!! Πολλά συγχαρητήρια!

 

Αν με χρειαστείτε πάρτε με στο κινητό, θα μαζεύω χόρτα. :D

Με θέτε μαζί κύριος;;; ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με θέτε μαζί κύριος;;; ;D

 

Αμέ.

Σακούλα και μαχαίρι φέρε, κιθάρες δε θα χρειαστούμε. :D :D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά κορυφαίος αγαπητέ gskar. Θερμή παράκληση μόνο και νομίζω μιλώ και για άλλους εδώ μέσα. Επισύναψε κι ένα mp3.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά κορυφαίος αγαπητέ gskar. Θερμή παράκληση μόνο και νομίζω μιλώ και για άλλους εδώ μέσα. Επισύναψε κι ένα mp3.

Ευχαριστώ πολύ. Ορίστε κι ένα mp3, αν και δεν συγκρίνεται με το αντίστοιχο wav. O ήχος βέβαια του βίντεο είναι μακράν ο χειρότερος :)

clouds.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξεκινησω λέγοντας οτι εισαι παιχτούρα ;) κλπ κλπ.... και μονο που ασχολεισαι με ακουστική μου φτάνει ;)

 

το κομμάτι μου έβγαλε ενα vibe διαγωνισμού το οποιο και με χάλασε πολύ. Πολλές εναλλαγές στους ρυθμούς που κουράζουν το αυτι μου και μια αισθηση οτι προσπάθησες να βγάλεις ένα δύσκολο κομμάτι παρα ενα κομμάτι που θα ταξιδεψει τον ακροατή.

δεν μπαινω σε λέπτομέριες γιατι ο καθενας το εκλαμβάνει αλλιώς το πράμα παρα μονο η κριση ως απλου ακροατή.

 

παιξιμο αψογο (στα αυτιά μου) και πολλοί ωραιοι ρυθμοι που ομως δεν μου κολλήσανε καλλά

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξεκινησω λέγοντας οτι εισαι παιχτούρα ;) κλπ κλπ.... και μονο που ασχολεισαι με ακουστική μου φτάνει ;)

 

το κομμάτι μου έβγαλε ενα vibe διαγωνισμού το οποιο και με χάλασε πολύ. Πολλές εναλλαγές στους ρυθμούς που κουράζουν το αυτι μου και μια αισθηση οτι προσπάθησες να βγάλεις ένα δύσκολο κομμάτι παρα ενα κομμάτι που θα ταξιδεψει τον ακροατή.

δεν μπαινω σε λέπτομέριες γιατι ο καθενας το εκλαμβάνει αλλιώς το πράμα παρα μονο η κριση ως απλου ακροατή.

 

παιξιμο αψογο (στα αυτιά μου) και πολλοί ωραιοι ρυθμοι που ομως δεν μου κολλήσανε καλλά

 

 

Καταρχάς σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Χαίρομαι που γράφεις την ειλικρινή σου άποψη για το κομμάτι.  Δεν νομίζω να έβγαλα το κομμάτι με αυτό το σκεπτικό, του έντυπωσιασμού δηλ.(δεν θυμάμαι κι ακριβώς τι σκεφτόμουνα εκείνη την ώρα :D). Τα επιμέρους μέρη βέβαια μπορεί να βγήκαν σχετικά αυθόρμητα αλλά σίγουρα το δέσιμο μεταξύ τους ήταν μία εγκεφαλική παρά συναισθηματική διαδικασία. Μάλλον πρέπει να ήμουν πολύ επηρεασμένος από το παίξιμο του Antoine Dufour. Το επόμενο  κομμάτι που έχω σκοπό να ανεβάσω είναι ακόμα πιο περίπλοκο κι έχει περισσότερο το στοιχείο που αναφέρεις. Πάιζει νομίζω κάποιο ρόλο πιστεύω στη αίσθηση αυτή που αφήνει το κομμάτι  και το ελαφρώς μηχανικό και χωρίς ροή παίξιμο μου σε κάποια  σημεία σύνδεσης (μία και έξω, βαρέθηκα να το ξανακάνω).

Πάντως με αφορμή το σχόλιο σου πολλές φορές την ώρα που (ας πούμε) συνθέτω πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτεται ακριβώς αυτό δηλ. πως θα φαινόταν σε έναν τυχαίο ακροατή κλπ. Κάποιες φορές αυτό είναι κακό για τη σύνθεση και άλλες καλό, εξαρτάται.

Α ναι βέβαια, υπάρχει το πρόβλημα την ώρα της σύνθεσης. Δεν πρεπει να σε διακόψει τιποτα αλλιώς χάνεται ο αυθορμητισμός από το κομμάτι. Τις προάλλες καθισμένος στον καναπέ μου βγαίνει κάτι πολύ ωραίο παίζοντας και αρχίζω να χάνομαι στη διαδικασία της σύνθεσης. Εκείνη την ώρα με διακόπτει η γυναίκα μου λέγοντας "τι θα γίνει θα πας να φτιάξεις επιτέλους αυτό τον μεντεσέ της ντουλάπας ή όχι;"

Και όλα γίναν θρύψαλα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου