Προς το περιεχόμενο

Blackstar HT-1R Combo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κανείς τον εν λόγω ενισχυτή να μου πει εντυπώσεις?Βρίσκομαι στην αναζήτηση ενισχυτή και αυτή τη στιγμή βρίσκομαι ανάμεσα στον εν λόγω ενισχυτή και στον Bugera V22.Θα προσπαθήσω να τους βρω για να τους ακούσω και τους δύο αλλά ρωτάω για να δω γνώμες και απόψεις.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε αν σε βοηθά εγώ είχα τον ht5 και ήταν εκπληκτικός. Αθόρυβος, πολλές δυνατότητες διαμόρφωσης ήχου, εξαιρετικός και για σπίτι και για πρόβα. Αν το budget σου το επιτρέπει θα σου πρότεινα να το σκεφτείς

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς τον εν λόγω ενισχυτή να μου πει εντυπώσεις?Βρίσκομαι στην αναζήτηση ενισχυτή και αυτή τη στιγμή βρίσκομαι ανάμεσα στον εν λόγω ενισχυτή και στον Bugera V22.Θα προσπαθήσω να τους βρω για να τους ακούσω και τους δύο αλλά ρωτάω για να δω γνώμες και απόψεις.

 

Ευχαριστώ

Εγώ έχω τον HT-5 και είμαι ευχαριστημένος και από τα καθαρά του και από τα βρώμικα. Δεν έχω ακούσει τον HT-1R αλλά είμαι βέβαιος πως θα είναι το ίδιο σε λιγότερα watt και μικρότερο ηχείο.

Δε νομίζω πως είναι ίδια φάση ο HT-1R με τον ν22. Ποιό πολύ υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στον HT-5 και τον ν22. Όμως ο HT-5 είναι αρκετά πιο ακριβός.

Ο ν22 όπως τον άκουσα εγώ έχει ωραία καθαρά αλλά στα βρώμικα δε λέει και πολλά. Βέβαια υπάρχει η επιλογή να βάλεις πετάλι ή πεταλιέρα και τότε θα είσαι μια χαρά.

Ο ΗΤ-1R έχει μόνο 1W, είσαι σίγουρος πως θα σε καλύπτει;

Φυσικά ό,τι και αν σου πούμε εδώ εσύ θα πρέπει να πάρεις την κιθάρα σου και να τους δοκιμάσεις και τους 2 για να δεις ποιός θα σου αρέσει περισσότερο στα αφτία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρινεις ανομοιους ενισχυτες.

Ο ενας ειναι 1 βατ ισχυος,για χρηση μονο στο δωματιο σου, καθαρα για εξασκηση, ενω ο αλλος ειναι 22 βατ και σου δινει αλλες δυνατοτητες.

Αν θα επρεπε να διαλεξω, vα πηγαινα για το bugera.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο BlackStar που θες μπορεί να συγκριθεί με αυτόν

 

http://www.thomann.de/gr/bugera_v5.htm

 

Ο οποίος βλέπω πως έχει 1 κανάλι, άρα το πεταλάκι με παραμορφωση ή την πεταλίερα δεν τα γλυτώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τι χρήση τον θέλεις βασικά? Εγώ τον δοκίμασα σε μαγαζί και ειναι τερατάκι παραμόρφωσης και με ωραίο καθαρό κανάλι (για τα λεφτά του και για τα κυβικά του παντα) αλλα από ένταση δεν λέει κ πολλά. Εχει μια Α ένταση αλλα είναι πολύ λίγη για προβες κ λαιβ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τι χρήση τον θέλεις βασικά? Εγώ τον δοκίμασα σε μαγαζί και ειναι τερατάκι παραμόρφωσης και με ωραίο καθαρό κανάλι (για τα λεφτά του και για τα κυβικά του παντα) αλλα από ένταση δεν λέει κ πολλά. Εχει μια Α ένταση αλλα είναι πολύ λίγη για προβες κ λαιβ.

 

Βασικά έχω καταλήξει πως θέλω λαμπάτο ενισχυτή.Θέλω να πάρω έναν ενισχυτή που μετά απο 2-3 χρόνια δε θα χρειαστεί να τον αλλάξω για πρακτικούς λόγους.Αυτήν την περίοδο το χρειάζομαι για το σπίτι αλλά σε μεταγενέστερη φάση θα ήθελα να έχω ένα εργαλείο και για πρόβα-live.Γι'αυτό έχω καταλήξει στον Bugera V22 απλώς ψάχνω και άλλες εναλλακτηκές.Διαφορές μεταξύ του HT-5 και του V22?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα τον HT-5C για λίγο καιρό και τα έσπαγε. Παίζεις ότι γουστάρεις απο Clean μέχρι Metal αν βάλεις τα γκάζια του. Από την άλλη και ο HT-5(head) είναι amp value for money και δεν έχει μεγάλες διαφορές απο τον HT-5C ειδικά αν είσαι αρχάριος δεν θα τις καταλάβεις. Λέω να πας σε HT-5 και στο μέλλον αν δε σε καλύπτουν τα έφε αγοράζεις και ένα πεταλάκι και είσαι κομπλέ.

Guitars:

Yamaha EG112

Yamaha PAC120

Epiphone Les Paul Custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας παιξει και με τους τρεις μπορω να σου πω οτι ο Bugera ( τελικα αυτον πηρα ) εχει χροια μεγαλου και καλου ενισχυτη...Ειναι... πως να το πω... πιο γεματος σαν ενισχυτης...Παρεπιμπτοντως... Δεν μας εχεις πει τι στυλ παιζεις...Γιατι με τον Bugera ενω χρησιμοποιο 3 πεταλια disto ( DS-1 MD-2 Metal Muff ) εχω φτιαξει σετινγκς με τα οποια μπορω να παιξω και glam και παλαιοτερο χεβυ μεταλ σε στυλ Saxon χωρις να εχω το gain στο φουλ... Αρα αν μας πεις τι παιζεις μπορουμε να σε βοηθησουμε...

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου