Προς το περιεχόμενο

"Αξιζει κανεις να ασχοληθει" the sequel: Το αρχειο ( :p )


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε λοιπον, αρκετες ωρες μετα, αρκετο midi input και editting καθως και...λιγο υπνο μοιραζομαι μαζι σας μια πολυ κοντα στην τελικη version του κομματιου για το οποιο σας ρωτησα αν αξιζει να το τελειωσω!

 

Ελπιζω να το ευχαριστηθειτε και ειμαι παντα ανοιχτος στα σχολια σας!

 

Καλη ακροαση!

 

Orch_Mazurka_resample4.mp3

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μοιραζομαι μαζι σας μια πολυ κοντα στην τελικη version του κομματιου

 

αυτό ακριβώς εισπράττω και προσωπικά μου αρέσει πολύ ο τρόπος που το ανάπτυξες...

 

αν κάτι έχω να παρατηρήσω (κι αυτό μόνο αν σε ενδιαφέρει το simulation) είναι ότι το πιάνο που επέλεξες, παρότι έχει ωραία χροιά και ήχο που ταιριάζει στο σύνολο, έχει "αφύσικα" απλωμένη στερεοφωνική εικόνα με μια"τρύπα" ανάμεσα στις χαμηλές και ψηλές οκτάβες... δίνει την εντύπωση ότι παίζουν 2 πιάνα... ένα αριστερά κι ένα δεξιά...

 

βέβαια εγώ απλά στο επισημαίνω (ως γερο παράξενος) γιατί θα μπορούσε να ήταν "άποψή" σου κι είναι απόλυτα σεβαστό αν είναι έτσι... ;)

 

ΥΓ Γρηγόρη έτσι κι αλλιώς έχεις διαλέξει ένα πολύ δύσκολο "ηχοληπτικά" είδος για να εκφραστείς μουσικά (ειδικά στις δυναμικές), παρ όλη την τεράστια πια βοήθεια των σύγχρονων software libraries... ένα παράδειγμα του τι εννοώ

 

https://youtu.be/sJ5yUKVecy4

 

και σου εύχομαι κάποτε κάποια έργα σου να τα δεις να αποδίδονται από μια καλή ζωντανή ορχήστρα απολαμβάνοντας την πλήρη "μαγεία", που μόνο αυτή μπορεί να δώσει...

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω, σ'ευχαριστω Νικο για την ηχοληπτικη παρατηρηση που μου ειναι πολυ χρησιμη!

 

...απολαμβάνοντας την πλήρη "μαγεία", που μόνο αυτή μπορεί να δώσει...

 

Παρολα τα (μεγαλα) βηματα στο sampling νομιζω πως αυτη ειναι και (μαλλον) θα ειναι η πραγματικοτητα. Οσο καλη/πιστη και να ειναι μια βιβλιοθηκη ηχων δεν μπορει να αντικαταστησει την αναπνοη μιας πραγματικης ορχηστρας.

 

Σ'ευχαριστω και παλι για το σχολιο σου!

 

 

 

 

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου