Προς το περιεχόμενο

Ποια fender stratocaster ειναι αυτη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eχει :)

Λές? Τις είχα δοκιμάσει όταν είχαν πρωτοβγεί στο Στόλλα (ξεκίναγαν τότε εάν θυμάμαι καλά από τα 750 ευρώ...) και μόνο νίτρο δεν φαινόταν...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει :)

Η Fender τοτε ειχε δωσει πολυ βαρος στο φινιρισμα και στο ποσο ευκολα θα δειχνει "aged" μετα απο μολις μερικα χρονια στα χερια του ιδιοκτητη.

+1. Είχα μια την οποία πούλησα πριν 2 (νομίζω) χρόνια. Όντως μια χαρά κιθάρα, έχω σηκώσει και ένα κλιπάκι με αυτήν εδώ .Το φινίρισμά της ήταν λεπτό και "έφευγε" έυκολα με την επαφή (προσοχή στο stand που θα την ακουμπάς, το δικό μου το είχα τυλίξει με ύφασμα) για να δείχνει γρήγορα relic-ιασμένη :).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

δεν έχει...

 

Να την πω την αμαρτία μου, μόλις είδα την φωτό του φίλου, το πρώτο που σκέφτηκα ήταν «Νίτρο;»  ::)  Αυτή η θολούρα στο χρώμα με πήγε προς τα εκεί...

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την ιδια, οντος ειναι nitro. Λιγο off topic αλλα τι μαγνητες προτινεται για αναβαθμιση ?

Στυλ κυριως hard rock, rock και blues. Τωρα τελευταια παιζω και λιγο metal...(θα μου πειτε metal με μονους ?  :P ). Μεχρι τωρα χρησιμοποιω κυριως τον bridge, αντε και πρωτη η δευτερη θεση για καθαρα. Οι mini humbucker γενικα ειναι καλη λυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίτρο έχει. Πολύ ωραίο όργανο γενικά με πολλοί ωραίους alnico 3 μαγνήτες (μεγάλη χαζομάρα που τους έδωσα). Πλέον φοράει Dimarzio Area 58,58&61 για πιό all around καταστάσεις. Κανένα ίχνος θορύβου απο τους μαγνήτες ακόμα και για extreme gain καταστάσεις κάνουνε. Ο 61 είναι λίγο πριμάτος για την bridge θέση αλλά με το tone knob κατεβασμένο στο 7 όλα καλά! Anyway,να και η δικιά μου χωρίς πλέον την βαφή αλλά περασμένη με gun oil στο μπροστινό και πίσω μέρος.

1827534981__01.thumb.jpg.5472959c37a738aa6eafd1ad5979f3e7.jpg

863530373__02.thumb.jpg.1d03e0a85a52c3c5c8b29ab0a8e9aafb.jpg

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίτρο έχει. Πολύ ωραίο όργανο γενικά με πολλοί ωραίους alnico 3 μαγνήτες (μεγάλη χαζομάρα που τους έδωσα). Πλέον φοράει Dimarzio Area 58,58&61 για πιό all around καταστάσεις. Κανένα ίχνος θορύβου απο τους μαγνήτες ακόμα και για extreme gain καταστάσεις κάνουνε. Ο 61 είναι λίγο πριμάτος για την bridge θέση αλλά με το tone knob κατεβασμένο στο 7 όλα καλά! Anyway,να και η δικιά μου χωρίς πλέον την βαφή αλλά περασμένη με gun oil στο μπροστινό και πίσω μέρος.

 

Πως εβγαλες το χρωμα και γιατι αν επιτρεπεται?Η αληθεια ειναι πως και εγω αλλαξα τους μαγνητες της με fender custom shop 54 και σιγουρα ηταν ενα + για την κιθαρα.εχω κρατησει και τους παλιους αν ενδιαφερεσαι :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως εβγαλες το χρωμα και γιατι αν επιτρεπεται?Η αληθεια ειναι πως και εγω αλλαξα τους μαγνητες της με fender custom shop 54 και σιγουρα ηταν ενα + για την κιθαρα.εχω κρατησει και τους παλιους αν ενδιαφερεσαι :p

 

Με γυαλόχαρτα. Ένα για την αφαίρεση του χρώματος και άλλα δύο μεγέθη για την λείανση. Μετά απο αυτά 3 στρώσεις με λάδι με ενδιάμεση λείανση. Γιατί το έκανα; Προτιμώ να βλέπω τα νερά του ξύλου...δεν είμαι και πολύ του solid χρώματος (εκτός αν είναι gold top  ;D ). Όσο αναφορά τους μαγνήτες thank you so much,αλλά προς το παρόν δεν είμαι σε φάση για αγορές.  ;)

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου