Προς το περιεχόμενο

Αγορα Bedroom practice/Small live tube amp


metaxa13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΥΓ το πετάλι αυτό ΔΕΝ θα το βρεις μεταχειρισμένο...κανείς δεν είναι τόσο....εχμ...περίεργος που θα το πούλαγε αυτό...εγώ βρήκα ένα στο Λίβερπουλ και το έφερα απο ιμπευ και γλύτωσα καμιά πενηνταριά ευρώ. Αν το βρεις γενικά θα είσαι πολύ τυχερός. Μην σκας. Παρτο καινούριο...Πιστεψέ με τα αξίζει...

 

Aν εννοείς κάποιο από τα Blackstar, διατίθενται όλα κανονικά, και αυτή η διάθεση δεν σταμάτησε ποτέ είτε σαν μεταχειρισμένα είτε στα μαγαζιά (πλην του διπλού που κι εγώ το έψαχνα για ένα φεγγάρι, αλλά η παραγωγή του ήδη συνεχίζεται χωρίς πρόβλημα).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aν εννοείς κάποιο από τα Blackstar, διατίθενται όλα κανονικά, και αυτή η διάθεση δεν σταμάτησε ποτέ είτε σαν μεταχειρισμένα είτε στα μαγαζιά (πλην του διπλού που κι εγώ το έψαχνα για ένα φεγγάρι, αλλά η παραγωγή του ήδη συνεχίζεται χωρίς πρόβλημα).

 

Eννοώ ότι είναι πολύ δύσκολο να το βρεις μεταχειρισμένο. Ειναι καλό πετάλι και δεν το πουλάει κανένας. Καινούριο φυσικά και υπάρχει. Εγώ το πήρα απο Αγγλία απο ebay μεταχειρισμένο, εδώ στο νόιζ προσωπικά δεν το έχω δει να το πουλάει κανείς ποτε.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Blackstar HT-Dual το έψαχνα και εγω για αρκετό καιρό πριν κανα χρόνο και τελικά το πήρα μεταχειρισμένο από αγγλικό ebay και μου κόστισε συνολικά 120 ευρώ. (με λίγο ψάξιμο και υπομονή το βρίσκεις και φθηνότερα) Σε ιδια τιμή το έχω δει να πουλιέται αρκετές φορές και εδώ στο ΝΟΙΖ από Θεσσαλονίκη και Αθήνα σε τιμές από 100 εώς 130-140 ευρώ.

 

Το πρότεινα σαν εναλλακτική του απλού κεφαλιού ΗΤ-5 καθώς  στην ουσία έχεις τον ίδιο προενισχυτή και αν κοτσάρεις και ένα ΕΗΧ 22 τελικό έχεις μια πιο φθηνή και ευκολη λύση από το κεφάλι με τον ίδιο ήχο.

 

Από τη στιγμή που ο GreenSt έχει πετάλι distortion που θα χρησιμοποιήσει τότε εγώ προσωπικά θα προτιμούσα το κεφάλι Bugera V55 από τον μικρό VHT special 6.

 

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι ; το συγκεκριμένο πεταλί έχει και καθαρό κανάλι ; η πατώντας το γίνεται true by pass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο πετάλι ΗΤ-DUAL έχει δύο κανάλια με δικό τους vol - gain και κοινό EQ.

To πρώτο κανάλι έχει κουμπί που επιλέγεις καθαρό ή crunch. Δεν είναι TBP αλλά έχει πολύ καλό buffer , αν πατήσεις ξανά το κανάλι που βρίσκεσαι απλά το απενεργοποιείς.

Το πετάλι γενικά σκοτώνει και θεωρώ πως είναι από τις καλύτερες αγορές μου. Παίζει τα πάντα και είναι γενικά πολυεργαλείο με μεγάλο συν την ;ύπαρξη emulated out.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει απο τα πιο ωραια buffer που εχω ακουσει.Το clean του ειναι απλα για να λιωνεις..To distortion εξαιρετικο και το overdrive.Πραγματικα απο τις καλυτερες φασεις πεταλιων.

Ρε παιδια σορυ για το οφ αλλα επειδη και γω το ψαχνω τρελλα και θελω να γλυτωσω οσο γινεται.Απο E bay πως το κοιταζω?Μπορει καποιος να μου στειλε μηνυμα με λεπτομερεις?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το απλό που έχω όχι το dual δεν είναι true bybass, καθώς αν βγάλεις το τροφοδοτικό δεν περνάει ο ήχος στο επομενο πετάλι, αλλά δεν αλλιώνει σχεδόν καθόλου τον ήχο στη σειρά. Γενικά είναι μια χαρά. Το έψαχνα καιρό και δεν το έβρισκα εδώ. Δεν το είχα πάρει χαμπάρι παλιότερα. Τεσ πα, χτύπα το είναι τούμπανο.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω το χα δανειστει για ενα live και επαθα πλακα...επαιξα προγραμμα απο dire straits μεχρι βαρυ ροκ και σε ολα ηταν μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι ; το συγκεκριμένο πεταλί έχει και καθαρό κανάλι ; η πατώντας το γίνεται true by pass

ναι εχει δυο καναλια το drive και το distortion.Στο Drive καναλι εχει switch για Clean/Crunch αρα διαλεγεις αν θα χεις ενα καθαρο που ειτε ειναι κομπλε ειτε "σπαει" αναλγα ποσο του δωσεις ειτε θα χεις κλασσικο overdrive
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου