Προς το περιεχόμενο

κατασκευή 212 vertical slant καμπίνα


sgian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βλεπω το dremelακι το δουλευεις καλα ετσι ?  ;D (ειναι εργαλειο απο τα λιγα  ;) )

 

Λυσε μου μια απορια......

Γιατι 32 ευρω ? :o :o μου "διαβαζονται" ακριβα

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλά κάνεις και σου διαβάζονται ακριβα. Γιατί γύρω γύρω θάλασσα....  μεταφορικά δεν έχεις επιλογές πέραν των δύο εμπόρων.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Η καμπίνα μεταφέρθηκε στο εργαστήρι ενός φίλου οργανοποιού λόγω μεγαλύτερης πληθώρας εργαλείων.

Κάποια χρήσιμα συμπεράσματα. Δεν ρουτάρουμε αν δεν τελειώσουν τα ξυλουργικά (σε αντίθεση με αυτό που έκανα). Το να πετύχεις την γωνία σε slant καμπίνα μου βγήκε σχετικά εύκολα αλλά είναι λίγο περιέργο σημείο. Ουσιαστικά μετράς πόσες μοίρες είναι η γωνία που κάνει η καμπίνα και κόβεις το ξύλο στις μισές μοίρες απο αυτές που μέτρησες. Το έκανα με δισκοπρίονο χειρός που ρυθμίζεις γωνία αλλά θέλει σταθερό κόψιμο.

Το πίσω καπάκι είναι έτοιμο περιμένω την υποδοχή για την είσοδο του βύσματος.

IMG_3091.thumb.JPG.f1f07e1c5ffd4b55ccd1a3f8f3be641d.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εννοεις οτι δεν ρουταρεις τα ανοιγματα για τα handles σωστα ? Γιατι αν ειναι κατι αλλο θα ηθελα να περιγραψεις τι εννοεις  :)

 

1 ερωτηση: Να φανταστω οτι σου περνει τοσο καιρο να την τελειωσεις λογω ελειψης εργαλειων και αλλων υλικων ή απλως τεμπελιαζεις ?  :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντάω πρώτα στο τελευταίο.... τεμπελιάζω στην καμπίνα γιατί έχουμε και άλλες δουλειές κύριε messalion  ;D

Δεν μου έχουν έρθει επίσης και όλα τα υλικά που χρειάζομαι... κάτι χερούλια, κάτι ροδάκια κτλ.

Όταν λέω δεν ρουτάρεις εννοώ ήταν λάθος που έφτιαξα τις κούρμπες γύρω γύρω απο την καμπίνα (τα χερούλια καλώς τα άνοιξα). Αυτό δυσκολεύει μετά να υπολογίσεις τις γωνίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ωραία κατασκευή,όταν έχεις τα κατάληλα εργλεία(βλέπονας το πριόνι για κύκλους) προχωράει καλά η κατασκευή και το ευχαριστιέσαι κι'όλας

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια εξελισεται και εδω ειναι το μερος που μου αρεσει περισσοτερο....το stuffing και το βαψιμο......Καλη συνεχεια ευχομαι

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου