Προς το περιεχόμενο

Light My Fire The Burning Sticks Live Cover


wyndorf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμενα μου αρεσε πολυ παιδια!

και το σολο μια χαρα ειναι! αλητεια!  ;)

καλη συνεχεια σε οτι κανετε!  :)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ που πηρατε τον χρονο να ακουσετε αλλα και να σχολιασετε.......καθε κριτικη ειτε ειναι καλη ειτε κακη παντα παιζει τον ρολο της για να μας κανει καλυτερους :)

Οσο αναφορα τον κιθαριστα, ναι ειναι ο ιδιος που παιζει με τον Κλωνη και τον Μιχαλη Ευδεμον στους O3(ειμαι μεγαλος φαν του προτζεκτ). Ο Γιωργος(κιθαριστας) παντα ηταν σε διαφορα ηδη μουσικης, παιζω μαζι του απο το 93 οταν ειμασταν 14-15 χρονων και ακομα απο τοτε δεν μπορουσες να τον πεις κολλημενο με ενα δρομο.....τωρα πια το κανει κατα την ταπεινη μου αποψη αρκετα καλα και με πολυ συναισθημα.....για οσους θελουν να μας δουν live θα χαρουμε πολυ να σας δουμε και απο κοντα.....το επομενο ειναι αυριο στο Κ44 κατα της 10:00.....επισης για οσους δεν τα καταφερουν , παιρνω το θαρρος να παραθεσω αλλο ενα link με διαφορα αποσπασματα απο το live στο lazy......

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπάντα με καλούς μουσικούς ,εξοικιωμένους με το πάλκο .

Δεν μου αρέσουν για καθαρά προσωπικούς λόγους-δεν τρελαίνομαι για διασκευαστές ;)

Αυτός που συμβούλευσε για back vocals έχει απόλυτο δίκιο ,λείπουν αφάνταστα τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά .

Καλή συνέχεια  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tωρα μπορω να πω την αποψη μου αντικειμενικα.Α) ΤΟ ΓΚΡΟΥΠ ΕΙΝΑΙ απο τα καλυτερα αυτην την στιγμη στην πολη (διασκευες παντα ) !! ;D

Επιμενω στα backing Vocals για να πατε σε αλλη ανωτερη κατηγορια!!! ???

Ελπιζω αυριο να ειμαι σε θεση να παω στο k44 .!!!! 8)

και τελος ειναι ενα γκρουπ που  θα επαιζα ανετα (οσοι  ξερουν ποσο παραξενος &αυστηρος ειμαι θα καταλαβουν ).Καλη επιτυχια παιδια αυριο (ερθω δεν ερθω) ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσουν για καθαρά προσωπικούς λόγους-δεν τρελαίνομαι για διασκευαστές

 

Χαιρομαι που το ειπες αυτο.....το θεμα αυτο ποναει....μακαρι να μπορουσαμε να παιζουμε μονο το δικο μας υλικο live , υπαρχει πολυ απο δαυτο.....η αληθεια ειναι οτι το group κατα καποιο τροπο "αναγκαστηκε" να μπει σε αυτο τον δρομο. Στην αρχη δεν σκεφτομασταν να κανουμε covers, λογο ομως εκεινου του παιχνιδιου (x-factor) στο οποιο μας καλεσαν να συμμετασχουμε επρεπε να σκαρφιστουμε "εξυπνες" διασκευες για να περναμε και καλα τουλαχιστον οσο το κανουμε......Σκεφτειται οτι στα πρωτα live μετα την τηλεοραση παιζαμε αρκετα δικα μας στο setlist ως αποτελεσμα να χανουμε δουλειες λογο και καλα μη εμπορικου χαρακτηρα. Στην δικια μας περιπτωση αυτο δεν μπορει να γινεται γιατι απο αυτο ζουμε οσο γραφικο και να ακουγεται. οποτε πρεπει να βρεις εναν τροπο να πασαρεις τα κομματια σου οσο πιο διακριτικα γινεται, ακομα παιζουμε δικα μας , απλα σε πολυ πιο μικρη αναλογια......

Μου αρεσε πολυ το σχολιο σου, με κανει να πιστευω πως υπαρχει ελπιδα καποτε να γινει αυτο, να μπορουμε να παιζουμε μονο το δικο μας υλικο, οπως θα επρεπε. Για να υπαρχει καποιος που λεει κατι τετοιο θα υπαρχουν και αλλοι εκει εξω... το θεμα ειναι να τους βρουμε η να μας βρουνε :)

 

 

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tωρα μπορω να πω την αποψη μου αντικειμενικα.Α) ΤΟ ΓΚΡΟΥΠ ΕΙΝΑΙ απο τα καλυτερα αυτην την στιγμη στην πολη (διασκευες παντα ) !!

Επιμενω στα backing Vocals για να πατε σε αλλη ανωτερη κατηγορια!!!

Ελπιζω αυριο να ειμαι σε θεση να παω στο k44 .!!!!

και τελος ειναι ενα γκρουπ που  θα επαιζα ανετα (οσοι  ξερουν ποσο παραξενος &αυστηρος ειμαι θα καταλαβουν ).Καλη επιτυχια παιδια αυριο (ερθω δεν ερθω) 

 

Μας τιμα το σχολιο σου.... :) οσο αναφορα τα backing ειναι μια αληθεια...στα δικα μας κομματια υπαρχουν τα κανω εγω, οπως επισης και ντουετα με την Νανσυ. στο single που κυκλοφορησαμε γινεται αυτο αλλα και σε αλλα......πρεπει να το κανουμε και στα covers οντως θα ειναι ωραιο......

αμα δεν ερθεις αυριο να ερθεις να τζαμαρουμε οποτε θες 8)

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την ακρόαση του και 2ου βίντεο έχω να πω τα εξής.

 

Είστε καλή μπάντα, όλοι οι μουσικοί είναι αξιόλογοι.

Η τραγουδίστρια είναι πράγματι εξαιρετική, πατάει πάρα πολύ καλά σε όλα τα κομμάτια (και τονικά και χρονικά) και έχει και ωραία σκηνική παρουσία.

 

Ένα μεγάλο thumbs up κι απο μένα!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα το video με τα "Moments".

Με άρεσε και μάλιστα πολύ, τόσο τεχνικά όσο και αισθητικά (το τελευταίο, αφορά επιλογή των τραγουδιών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου