Προς το περιεχόμενο

Έλληνες Κατασκευαστές κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θέλει κάποιος  να κατασκευάσει εξ αρχής μια ηλ. κιθάρα τύπου IBANEZ ας πούμε η TOM ANDERSON με FLOYD ROSE κ τα σχετικά, τι γίνεται :?: Πού απευθύνεται στην Ελλάδα πάντα:?:  :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν μιλάμε για συναρμολόγηση, οι περισσότεροι μάστορες στο κέντρο φαντάζομαι ότι θα το αναλάβουν.

 

Αν μιλάμε για κατασκευή, δεν φαντάζομαι ότι θα είναι εύκολο. Ούτε οικονομικό. Για την ακρίβεια, παίζει μια Anderson να σού'ρθει φτηνότερα...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος στη Θεσσαλονίκη που ξέρω (ο takis μου τον σύστησε) ο οποίος φτιάχνει κιθάρες από την αρχή, συγκεκριμένα μου είχε πει ότι φτιάχνει ότι κιθάρα θες από το μηδέν και μάλιστα επιλέγεις και τα ξύλα τα οποία είναι δικά του που τα ξεραίνει εδώ και χρόνια. Τώρα από χρήματα και ποιότητα δουλείας δεν γνωρίζω, μιας κι εγώ τον χρειάστηκα μόνο για να μου αλλάξει μαγνήτες, αλλά περισσότερες πληροφορίες θα σου δώσει ο takis που απ'ότι μου έχει πει του έφτιαξε ένα custom μανίκι. Αυτά!

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά εδώ. Έχω ακούσει τα καλύτερα γι'αυτόν και έχω δει σε βίντεο ένα custom μοντέλο του το οποίο φαινόταν φανταστικό. Με λίγα λόγια κάνεις ό,τι θες. Όχι ότι θα σε συμφέρει και πολύ οικονομικά γιατί είναι 100% custom. Στη Ν.Σμύρνη είναι όπως θα δεις στο λινκ και λέγεται Oικονομάκης.

 

(δεν έχω πάει ποτέ, δεν τον ξέρω...)

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιοτερα εφτιαχνε ο τζιμης στη τρικουπη αλλα τωρα και να θεσ δε θα θελει αυτος.διατηρει το καταστημα του κανοντας επισκευες συντηρησεις κτλ.αυτο που μου κανει εντυπωση σε ελληνες κατασκευαστες τυπου gabriel κ odyssey ειναι οι υψηλες τιμες τους.για να φτασει δηλαδη ενα οργανο αντιστοιχου επιπεδου στην ελλαδα με φορολογιες εξοδα αποστολης κ αλλα μυρια οσα κανει τα ιδια αν οχι λιγοτερα απο αυτο που θα σου φτιαξουν αυτοι.ειναι αποριας αξιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μάλιστα επιλέγεις και τα ξύλα τα οποία είναι δικά του που τα ξεραίνει εδώ και χρόνια.

 

 

ωχ... :roll:

μονο & μονο τετοιες λαμακιες που λεει,φανταζομαι τι θα φτιαχνει.. :twisted:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εργαστήριο του τεχνικού (ή πολυ-τεχνικού...ειχε παλια στουντιο και διδάσκει και κιθάρα) που συνήθως πηγαίνω οργανα μου, εχω δεί μια δική του Paul που εφτιαχνε για κάποιον - αλλα δεν την είδα ποτέ τελειωμένη (φαινόταν πάντως καλή) ούτε ξέρω τιμες. Τον λενε Πανο Οικονομάκη, δεν ξέρω αν τον ξέρει κανένας? Δεν έχω τηλέφωνο, κλπ τώρα πρόχειρο, κάπου στην Δαφνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εργαστήριο του τεχνικού (ή πολυ-τεχνικού...ειχε παλια στουντιο και διδάσκει και κιθάρα) που συνήθως πηγαίνω οργανα μου' date=' εχω δεί μια δική του Paul που εφτιαχνε για κάποιον - αλλα δεν την είδα ποτέ τελειωμένη (φαινόταν πάντως καλή) ούτε ξέρω τιμες. Τον λενε Πανο Οικονομάκη, δεν ξέρω αν τον ξέρει κανένας? Δεν έχω τηλέφωνο, κλπ τώρα πρόχειρο, κάπου στην Δαφνη.[/quote']

 

O Οικονομάκης είναι τώρα στη Ν.Σμύρνη (κοντά στο γήπεδο), εκτός αν μιλάμε για 2 διαφορετικούς :?: :?: :?:

 

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τη δουλειά του πάντως.

 

OT: αυτός στο άβατάρ σου είναι ο Γιάννης Κωνσταντίνου? :P 8) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου