Προς το περιεχόμενο

Παίξιμο μπότας σε Breaks


drummer52

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή χρονια σε όλους συγχωρέστε με για τα greeklish αλλα τον έχει πάρει το pc.

θέλω να ρωτήσω όταν κάνουμε κάποιο brake πάνω σ "αυτοπου" παίζουμε χρησιμοποιούμε μπότα?η μπότα μπορεί να πέσει πάνω σε χτύπημα tom η παίζει ανάμεσα στα αλλα τύμπανα δηλαδή tom και ταμπούρο,όταν την βάζω πάνω σε κτύπημα tom η ταμπούρου δεν μου ακούγεται καλά η κάνω εγώ λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Brake = φτερη, θαμναδα, χαμοκλαδα, κοπανος (εργαλειο για τον διαχωρισμο των ινων κανναβης και λιναριου), σβαρνα, κοπανιζω, φρενο, πεδη κλπ...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίξιμο μπότας σε βράκες?  ::)

Απλα μπλεξαμε τα greeklish με τα ελληνικα κι ετσι το μπρεικ εγινε βρακα  ;D ;D ;D

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι θέλεις κάνεις σε ένα break. Αρκεί να το "σηκώνει" το κομμάτι. Μοναδικός περιορισμός, η φαντασία και η τεχνική σου... Καλή χρονιά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσοτεροι χρησιμοποιουν την κασα σε ενα γεμισμα (fill,break κλπ) για μετρημα αλλα νομιζω ακουγεται πιο ''καθαρο'' χωρις τη χρηση της.Μετρα με το hihat καλυτερα..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη Χρονια drummer52 .Το σωστο ειναι σε ενα απλο γεμισμα(Brake -ρουλο στα Ελληνικα ) να μην χρησιμοποιεις την κασα ) υπαρχουν ομως περιπτωσεις που σηκωνει το κομματι κατι τετοιο και αν η φαντασια σου ειναι παραγωγικη τοτε μπορεις να κανεις μικτα brakes (bass drum & toms or snare.) Αυτα ερχονται με την μελετη -εμπειρια σε live και κυριως φαντασια και γουστο στο παιξιμο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη Χρονια drummer52 .Το σωστο ειναι σε ενα απλο γεμισμα(Brake -ρουλο στα Ελληνικα ) να μην χρησιμοποιεις την κασα ) υπαρχουν ομως περιπτωσεις που σηκωνει το κομματι κατι τετοιο και αν η φαντασια σου ειναι παραγωγικη τοτε μπορεις να κανεις μικτα brakes (bass drum & toms or snare.) Αυτα ερχονται με την μελετη -εμπειρια σε live και κυριως φαντασια και γουστο στο παιξιμο .

 

+1 για τα μικτα βρακες  ;D ;D (breaks) τα οποια ακουγονται εκπληκτικα οταν γινονται σε σωστο χρονο

 

@master Περικλη πιθανον να σπρωξω ενα 602 συντομα , θα εισαι ο πρωτος που θα το μαθει.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι θέλεις κάνεις σε ένα break. Αρκεί να το "σηκώνει" το κομμάτι. Μοναδικός περιορισμός, η φαντασία και η τεχνική σου... Καλή χρονιά....

υπαρχουν ομως περιπτωσεις που σηκωνει το κομματι κατι τετοιο και αν η φαντασια σου ειναι παραγωγικη τοτε μπορεις να κανεις μικτα brakes (bass drum & toms or snare.) Αυτα ερχονται με την μελετη -εμπειρια σε live και κυριως φαντασια και γουστο στο παιξιμο .

+1 και από δώθε. Ορθώς ομίλησαν ο Β.Scorpio και ο σοφός δημογέρων!

 

Π.χ. :

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηellow there Babis & Haris !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Eυχαριστω για το master (μηπως ειμαι και δεν το ξερω;) Καλη χρονια σε ολους τους φιλους εδω μεσα αλλα και σε πιθανους ''εχθρους''.

Ετοιμαζω παρτιτουρες με διαφορες ασκησεις για αρχαριους (για προχω ντραμικουλες υπαρχουν αλλοι καλυτεροι απο εμενα ) αφου τις παιξω και εγω ωστε να δω πως πανε (στο αυτι μου) θα τις ανεβασω .Επισης θα διοργανωσω ερανο για τον ''φτωχο ντραμμερ'' !!! ;D Παρακαλουνται οι υποψηφιοι (πτωχοι μεν αλλα τιμιοι δε)ντραμμερ να δηλωσουν συμμετοχη με παραβολο ( ποσα λεφτα να το βαλω ;)  :D ;D :o ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου