Προς το περιεχόμενο

αρχάριος μόνος ζητά βοήθεια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Αν είναι εύκολο μπορείτε να μου πείτε από που πρέπει να ξεκινήσω για να μάθω τα βασικά στο πιάνο;Το βασικό μου όργανο είναι το μπάσο αλλά θα ήθελα να μάθω και λίγο πιάνο για να βοηθηθώ στα θεωρητικά,ώστε να γίνω καλύτερος μουσικός.....Με λίγα λόγια δεν ξέρω καθόλου θεωρεία και θα ήθελα να την μάθω μαζί με το πιάνο ώστε να με βοηθήσει στο μπάσο.Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Αν είναι εύκολο μπορείτε να μου πείτε από που πρέπει να ξεκινήσω για να μάθω τα βασικά στο πιάνο;Το βασικό μου όργανο είναι το μπάσο αλλά θα ήθελα να μάθω και λίγο πιάνο για να βοηθηθώ στα θεωρητικά,ώστε να γίνω καλύτερος μουσικός.....Με λίγα λόγια δεν ξέρω καθόλου θεωρεία και θα ήθελα να την μάθω μαζί με το πιάνο ώστε να με βοηθήσει στο μπάσο.Ευχαριστώ

 

Απο οτι καταλαβα δεν θες να μαθεις πιανο απλα πιστευεις οτι θα σε βοηθησει στην εκμαθηση θεωριας.Αυτο για μενα δεν χρειαζεται,οπως σου ειπαν βρες ενα δασκαλο σε ωδειο η ιδιαιτερα και θα μαθεις οτι θες(ανεξαρτητως οργανου).Αν τωρα οντως θες και πιανο παλι νομιζω η λυση ειναι καποιο ωδειο η καποια ιδιαιτερα.

 

Στο διαδικτυο τωρα σιγουρα υπαρχουν πολλα μαθηματα και θεωριας αλλα και πρακτικης εξασκησης στο πιανο αλλα πιστευω πως αν πραγματικά θες να μη χανεις χρονο και απογοητευτεις βρες ενα δασκαλο να σου κανει ενα...crash course τουλαχιστον καλο δινοντας σου μπολικη και στοχευμενη δουλεια...και μετα ψαξε αν θες και μονος σου.Παρε βασεις απο καποιον γνωστη του αντικειμενου πρωτα...και χρονο θα γλυτωσεις και χρημα αλλα και....απογοητευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου