Προς το περιεχόμενο

Συνεχες σκεβρωμα μανικιου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην παρεα!

Εχω μια squire classis vibe 50s telecaster με την οποια αντιμετωπιζω το εξης προβλημα!

Οσες φορες κι αν την εχω σεταρει, (εγω-μαστορας-φιλοι) μεσα σε λιγο διαστημα ξανα αρπαζει το μανικι.Μου εχει αρπαξει μεχρι και σε 2 μερες μεσα.Η αληθεια ειναι οτι την αφηνω μεσα σε ενα δωματιο του σπιτιου, το οποιο ειναι αρκετα κρυο και την εχω σε stand, αλλα ειναι δυνατον να αρπαζει τοσο γρηγορα?

Let 's Play Some F@cking

          Rock 'n Roll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σε ρωτάω γιατί το έκανα αυτό όταν ήμουν στις αρχές ακόμα που δεν γνώριζα πως έχει το πράμα.

 

Κοίτα μπορεί η ατμόσφαιρα να επιρεάσει το μανικι όταν υπάρχει αλλαγή υγρασίας ή όταν υπάρχει πολύ ζέστη και το μανίκι χανει την υγρασία του.

 

Για το stand νομίζω πως έχει γίνει κάποια κουβέντα στο ΑΝ βοηθάει να επιρεαστεί το μανίκι ΟΤΑΝ υπάρχει κάποιο θέμα με την ατμόσφαιρα κτλ.

 

Δηλ ΑΝ είναι να "πάρει" το μανίκι να το "βοηθάει"και το stand γιατί σαν να πιέζει κάτα κάποιο τρόπο το μανίκι ώστε να κάνει κοιλιά.

 

Αν και δεν νομίζω να συμβαίνει τόσο εύκολα κάτι τέτοιο αλλά ψάξε μήπως βρεις καμιά κουβέντα πάνω σε αυτό.

 

Επίσης καλό είναι περίπου ανά τρεις μήνες ένα απλό(όχι υπερβολές) πέρασμα με lemon oil αν δεν είναι maple(δεν γνωρίζω εκεί τι θέλει)για να διατηρεί την υγρασία η ταστιέρα εκτός αν ο χώρος έχει από μόνο του πολύ υγρασία.

 

Θεσσαλονικη-Δυτικα!Εχει καμια σημασια? ???

 

Οταν λες δυτικά που ακριβώς?

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμπελοκηπους!

Οσο αναφορα το stand, θα συμφωνουσα αν εκανε κοιλια μονο προς τα μεσα.Το περιεργο ειναι οτι αρπαζει και αντιθετα! :-\

Let 's Play Some F@cking

          Rock 'n Roll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το μετραω αλλα νομιζω οτι δεν ειναι δυσκολο να το καταλαβεις!Εκτος του οτι το νιωθω στο χερι, αρχιζει και ψιλοτασταρει σε καποια ταστα!

Let 's Play Some F@cking

          Rock 'n Roll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτρα το.

Το μάτι και το χέρι δεν είναι κριτήριο - τη μια μέρα βαράς έτσι, την άλλη γιουβέτσι.

Δεν σκεβρώνουν και ξεσκεβρώνουν τόσο εύκολα τα μανίκια.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου