Προς το περιεχόμενο

digitech rp300


kbasilis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας μου έδωσε αυτήν γιατί δεν άνοιγε http://www.amicuk.com/Digitech/RP300A-Guitar-Processor--b8--m123-91001.html

 

Μέτρησα το τροφοδοτηκό της και δεν μου βγάζει ρεύμα το άνοιξα τσεκάρισα όλο το καλώδιο και δεν έχει κάποιο "σπάσιμο" για να οφείλεται εκεί το πρόβλημα.

 

Την δοκίμασα με ένα δικό μου τροφοδοτηκό η διαφορά που έχει το δικό μου είναι πως έχει 1000mA  αντί 1300 που έχει το μανίσιο της πεταλιέρας,δεν ήθελα να κάνω και πολλά πολλά για να μην γίνει καμία ζημιά.

 

Η πεταλιέρα άνοιξε κανονικά αλλά δεν μου δείνει ήχο.

 

Μπορεί να οφείλεται στο τροφοδοτηκό?

 

Τι μπορώ να ψάξω αν δεν είναι επικίνδυνο για κάποια ζημιά,για να μην τρέχει σε μάστορα για κάτι απλό.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα παλια μια digitech και δεν λειτουργουσε με αλλο τροφοδοτικο εκτος το μαμα.ειχα παρει ενα απο ebay κινεζικο και ανοιγε αλλα δεν εβγαζε ηχο σαν την δικια σου.θα ελεγα να πας σε ενα μαγαζι με την πεταλιερα να την ανοιξεις με το δικο της και αν ειναι αυτο που φταιει το αγοραζεις και καθαρισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα παλια μια digitech και δεν λειτουργουσε με αλλο τροφοδοτικο εκτος το μαμα.ειχα παρει ενα απο ebay κινεζικο και ανοιγε αλλα δεν εβγαζε ηχο σαν την δικια σου.θα ελεγα να πας σε ενα μαγαζι με την πεταλιερα να την ανοιξεις με το δικο της και αν ειναι αυτο που φταιει το αγοραζεις και καθαρισες.

 

 

Ok φίλε μου σ'ευχαριστώ είναι μια πολύ καλή και σίγουρη λύση,θα την δώσω στο παλικάρι που την έχει και θα του πω να κάνει αυτό που μου είπες.

 

Μήπως θυμάσαι πάνω κάτω τι τιμή έχει για να τον προετοιμάσω?

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου