Προς το περιεχόμενο

seymour duncan hot rails vs jb help!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαγκες πρεπει να κανω μια αμεση αγορα οποτε χρειαζομαι τη βοη8εια σασ..εχω μια esp που εχει θεση σινγλ κοιλ για νεκ μαγνητη..οταν πρωτοαγοραστικε  φορουσε  hot rails..οταν τν πηρα φορουσε emg..ο duncan o jb (humbucker in single coil position) εχω μαθει πωσ ειναι επισησ καλοσ για μεταλ καταστασεισ..δεν ειναι κεραμικοσ οπωσ ο ραιλ αλλα εχει μεγαλυτερο output..εγω θελω να παιζω shredies -metal φαση...οποτε τι μου προτείνετε ???    η κιθαρα εχει αλντερ σωμα νεκ θρου/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Jackson SL3 που έχω φοράει Jeff Beck διπλό στο bridge και Hot rails στο neck.

Επειδή έχω και Fender με JB και γω θα σου πρότεινα για μεταλ πράγματα πήγαινε για Hot rails.  Ο Beck είναι κατεξοχήν ροκ μαγνήτης, κατά την προσωπική μου άποψη, απλά είναι πολύ ευέλικτος και αν έχεις και ανάλογα πετάλια, ενισχυτή κτλ μπορεί να σε καλύψει παντού. Αλλά για αυτό που θες μάλλον για Hot Rails είσαι.

 

 

Yeah Babe!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν καταλαβα καλα τον θες για τη neck ή για τη bridge θεση?

Για neck θα σου λεγα να κοιταξεις και τον '59 και για bridge τον dimarzio dp187 (και οι 2 βγαινουν σε little buckers )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου