Προς το περιεχόμενο

Πεταλακι για τα...μετρα μας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρεπει να τα δοκιμασω! Μου εχει κανει εντυπωση εκτος απο το black magic και το okko diablo.. ειναι overdrive και distortion μαζι νομιζω ενω το black magic μονο distortion ή κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για χαμηλο γκαιν οβερντραιβ εγω εχω μεινει αναυδος με το

 

Joyo Sweet Baby που εχω εδω κ 2 μηνες. Αποκρινεται στο παιξιμο υπεροχα και ο ηχος του μ αρεσε πολυ.

Το πιο πιθανο ειναι οτι δε θα βρεις να το ακουσεις.

Αλλα με 30 ευρω μπορεις να το χεις σπιτι σου οποτε ισως να θελεις να παρεις το ρισκο.

Τα Joyo φαινονται μεγαλο value for money. Ψαξτο λιγο

 

 

 

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.. ενω το black magic μονο distortion ή κανω λαθος?

 

Η πλάκα με το black magic, ένα πετάλι που το ξέρω αρκετά καλά, (τα κλιπς στο site του crazytubecircuits είναι φτιαγμένα-παιγμένα απο εμένα) είναι ότι είναι τόσο versatile ώστε το γουστάρουν πχ άτομα σαν τον yameth, ο οποίος θέλει να χρησιμοποιεί ένα ελαφρύ gain για να παίζει bluesy licks με την strat του, αλλά και άτομα όπως ένας πιτσιρικάς γνωστός μου που του το πρότεινα και το πήρε για να παίζει "καφρίλες".  :)

 

Επίσης το να έχεις στο ίδιο πετάλι bass, middle, treble και presence controls, είναι οπωσδήποτε ένα σύν στο shaping του tone σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για χαμηλο γκαιν οβερντραιβ εγω εχω μεινει αναυδος με το

 

Joyo Sweet Baby που εχω εδω κ 2 μηνες. Αποκρινεται στο παιξιμο υπεροχα και ο ηχος του μ αρεσε πολυ.

Το πιο πιθανο ειναι οτι δε θα βρεις να το ακουσεις.

Αλλα με 30 ευρω μπορεις να το χεις σπιτι σου οποτε ισως να θελεις να παρεις το ρισκο.

Τα Joyo φαινονται μεγαλο value for money. Ψαξτο λιγο

 

 

 

 

Φερνει πολυ κοντα σε overdrive,για αυτο που θελω,παραειναι overdrive!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα για το mad professor mighty red distortion..σε σχεση με τα αλλα μου φαινεται πιο ηπιο και πλησιαζει περισσοτερο τα ροκ ακουσματα αλλα δεν εχει πολλες επιλογες..Τι λετε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

    Το κακό με τα πεταλάκια, είναι ότι είναι τόοοσα πολλά πλέον, και πολλά από αυτά αξιοπρεπέστατα σε ήχο. Είναι πολύ δύσκολο να προτείνεις κάτι... Βέβαια παίζει ρόλλο και ποιό θα ''δέσει'' καλύτερα με τον ενισχυτή σου, τους μαγνήτες σου...ένα απέραντο δωμάτιο με od-ds πετάλια να υπήρχε και να δοκίμαζα με τις ώρες, πάλι θα δυσκολευόμουν να διαλέξω! Δεν είναι πιο είναι καλύτερο απαραίτητα, είναι όλα διαφορετικά, είναι πιο θα σου κάνει κλικ!

 

    Τα πετάλια που σου προτείνανε τα παιδιά είναι καλά και χαίρουν εκτίμησης πολλών μουσικών εδώ μέσα. Αν παρόλαυτά δυσκολεύεσαι να τα βρεις-δοκιμάσεις-ακούσεις, και προσανατολιστείς στο να τα σκάσεις στην κακιά πολυεθνική που πίνει το αίμα των λαών  ;D  άκου το SC-2 της Digitech, και τα 2 του κανάλια (το saturated κανάλι παρότι είναι πιο high gain δεν είναι κάφρικο, το crunch είναι πολύ ζεστό και αφήνει αίσθηση ''λαμπάτου'' overdrive).

 

 

Το CM 2 δεν το έχω, αλλά φαίνεται επίσης yummy!!  ;)

 

HardWire CM-2 Tube Overdrive: Tele, Strat & SG.

   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου