Προς το περιεχόμενο

Yamaha AC1R vs Takamine EG543SC


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

  Καλησπέρα,

 

  αναζητώ μια medium - priced ηλεκτροακουστική η οποία να μπορεί να σταθεί αξιοπρεπώς σε επαγγελματικά live. Τη Yamaha τη θεωρώ αξιόπιστη ως εταιρεία και τη συγκεκριμένη κιθάρα την έχω παίξει, όχι όμως σε συναυλία, και μου άρεσε. Απλά στις ηλεκτροακουστικές η Takamine έχει το όνομα, τουλάχιστον στα high end όργανα. Ποιά η γνώμη σας μεταξύ των 2? Αξιζει περισσότερο η Takamine σε αυτά τα λεφτά, ή η YAMAHA.

 

http://www.thomann.de/gr/takamine_eg543_sc.htm

 

http://www.thomann.de/gr/yamaha_ac1r.htm

 

  Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφέρει κι εμένα η απάντηση κάποιου πιο έμπειρου ή εστω κάποιου που τις έχει δοκιμάσει.

 

Σε ένα ακουστικό Live άκουσα την takamine και μπορώ να πω οτι μου άρεσε ο ήχος της (απο PA βέβαια). Έχει σκάσιμο, και όσον αφορά την εμφάνιση της τη θεωρώ πολύ ομορφη. Βέβαια δεν την έπιασα στα χέρια μου να την δοκιμάσω.

 

Περιμένουμε λοιπον καμια γνώμη.

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι takamine εινα τρομερες κιθαρες γενικοτερα ειδικα στα μοντελα πανω απο 500 ευρω.

Σε αυτο το budget εγω θα προτεινα να πας σε bluridge και να βαλεις ηλεκτρικα εσυ ειναι τρομερα οργανα στα λεφτα τους.

Αλλιως αν σε ενδιαφερει και το ονομα,απολυτα κατανοητο,takamine.

Και γενικοτερα δοκιμασε πολλες διαφορετικες ακουστικες ειναι περιεργα οργανα.Θελει και αρκετη τυχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτα τα λεφτα με μαγεψε μια cort αλλα δεν βγαινει πια η ιδια. ωστοσο ειμαι τοσο ευχαριστημενος που θα κοιταγα και τις cort πριν αγορασω.....

 

Σημειωση. στα περισσοτερα μαγαζια σου βαζουν την κιθαρα σε ενισχυτη ηλεκτρικης να την ακουσεις και απογοητευεσαι απο τον ηχο, ο οποιος ωμος μπορει να ειναι φοβερος σε pa....

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου