Προς το περιεχόμενο

Master Key - Celestial Footnote


TakisMasterKey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

BillTrantos, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!

Nestoras, δεν ξέρω αν υπάρχει πιο τιμητικό-συγκλονιστικό σχόλιο από αυτό που έγραψες. Είμαι άφωνος!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γραψω διθυραμβο!!

Τακη εισαι σπουδαιος μουσικος και αυτη την φορα φανηκε και ο αδελφος σου ποσο σπουδαιος ντραμμερ ειναι.Το κομματι ειναι καταπληκτικο γραμμενο απο ανθρωπο με μουσικη παιδεια (μιλαμε μου θυμισες τον Αρη τον Τασουλη -Ακριτες ) !!!!

Δεν μπορω παρα να το ενταξω στα καλυτερα κομματια που εχω ακουσει απο Ελληνες δημιουργους στα 50+χρονια που ακουω μουσικη και στα 40 που ασχολουμαι με αυτην σαν παιχτης.

Οσον αφορα το ΣΤΥΛ  ειναι progresive 1000% .Το οτι ο Νεστορας εκφραστηκε με τετοιο τροπο σημαινει κατι.

Θα χαρουμε να γνωρισουμε απο κοντα μια τετοια μουσικαρα σε καποια απο τις επερχομενες μπυροποσιες.

Τελευταιο σχολιο το κομματι κυριολεκτικα ειναι το ακρον αωτον της εκτελεστικης  τελειοτητας (δυναμικες ,ευαισθησια ,τεχνικη και δυσκολια στα patterns -πολυρυθμιες στο φουλ - ηχος ..κλπ.,κλπ).ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ ..ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ !!!!! :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπράβο και πάλι μπράβο. Όχι μόνο γιατί παίζετε progressive με υπέροχες αναφορές στα ΄70ς, αλλά το κάνετε με ένα τρόπο που δεν περνά την «λεπτή γραμμή».

 

Δεν υπάρχει η ακατάσχετη «φλυαρία» που έχουμε ακούσει κατά κόρον σε πολλές ανάλογες απόπειρες (εγχώριες και ξένες), αλλά αντίθετα υπάρχει ουσία.

 

Άξιοι  8)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pericles, Terry RoscoeBeck5:

 

Προσπαθώ βρε παιδιά να γράψω κάτι για να σας ευχαριστήσω για όλα αυτά τα τιμητικά σχόλια, αλλά δεν μπορώ να βρω τα κατάλληλα λόγια...

Αντιγράφω κάποιο φίλο από προηγούμενο post, λέγοντας ότι έχω μείνει... instrumental  ???

 

Να το δούμε και αυτό με τις μπυροποσίες, εννοείται!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το τρίτο κομμάτι των Master Key, με τίτλο Celestial Footnote. Καλές ακροάσεις!

Διαβαζοντας αυτο λεω "τι εγινε,εχασα κατι,που ειναι τ'αλλα δυο?"

Διαβαζοντας επισης τι λενε οι ανωτερω τεσσερις κυριοι,που εχω μεγαλη εμπιστοσυνη στα λεγομενα τους,ξαναλεω "για να δουμε,ειναι τοσο καλα οσο λενε?".

Ακουσα και τα τρια και εχουν ολοι τους απολυτο δικαιο.

Αν και δεν ειμαι μεγαλος prog fan-καποια πραγματα με κουραζουν,καποια μ'αρεσουν πολυ-αυτα που ακουσα ξεπερνουν τα στενα ορια του ιδιωματος και ειναι υπεροχα.

Του λογου μου παλι ανατριχιασα στο ακουσμα του Key element.

Πανεμορφο και με φοβερες κιθαρες.

Να βαζεις φιλτατε να γουσταρουμε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τάκη δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω από αυτά που είπαν τα παιδιά παραπάνω. Και αυτό το κομμάτι είναι θεσπέσιο σε όλους τους τομείς!

 

Χίλια μπράβο και ανέβασε κι άλλα να γουστάρουμε!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου