Προς το περιεχόμενο

Sleeping on sand - Neeq (MiLoop Remix)


funky_bassman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν ο φίλτατος Neeq είχε γράψει ένα κομμάτι που μας παρουσίασε εδώ:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=200916.0

Τον παρακάλεσα και μου έστειλε μόνο το πιάνο για να κάνω ένα remix!!

Μπορείτε να το ακούσετε και να μου πείτε γνώμες!!!

 

Ευχαριστώ Νίκο για τις χαρούμενες ώρες που πέρασα!!!  ;D

Sleeping_on_the_Sand_MiLoop_Remix.mp3

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον remix! Έδωσε μια άλλη οπτική στο κομμάτι.

 

Μου άρεσαν πολύ τα παιχνίδια που έκανες με τα πλήκτρα τα οποία άλλοτε ήταν στο παρασκήνιο και άλλοτε περνούσαν με πολύ όμορφο τρόπο στο προσκήνιο.

 

Υπήρχε νομίζω σε κάποια σημεία θέμα με το χρόνο. Δε συμβάδιζαν τα πλήκτρα με το beat. Αυτό μάλλον έγινε γιατί, όπως είχε πει ο neeq στο θέμα που είχε ανοίξει με το original κομμάτι, δεν είχε κάνει την ηχογράφηση με μετρονόμο.

 

Εν κατακλείδι μου άρεσε πολύ! Μπράβο!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον remix! Έδωσε μια άλλη οπτική στο κομμάτι.

 

Μου άρεσαν πολύ τα παιχνίδια που έκανες με τα πλήκτρα τα οποία άλλοτε ήταν στο παρασκήνιο και άλλοτε περνούσαν με πολύ όμορφο τρόπο στο προσκήνιο.

 

Υπήρχε νομίζω σε κάποια σημεία θέμα με το χρόνο. Δε συμβάδιζαν τα πλήκτρα με το beat. Αυτό μάλλον έγινε γιατί, όπως είχε πει ο neeq στο θέμα που είχε ανοίξει με το original κομμάτι, δεν είχε κάνει την ηχογράφηση με μετρονόμο.

 

Εν κατακλείδι μου άρεσε πολύ! Μπράβο!  :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Ναι ισχύει το θέμα με το χρόνο καθώς δεν ήταν παιγμένο με μετρονόμο αλλά προσπάθησα να κάνω ένα αξιοπρεπές κόψε/ράψε... Μου έφυγε σε κάποια σημεία αλλά αποφάσισα πως δεν θέλω να βγάλω τα μάτια μου παραπέρα και το άφησα...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιοι ηχοι και στο beat και στο μπασο.Σαν παραγωγη μου αρεσε για "ερασιτεχνικο" επιπεδο  ;) Σιγουρα πιο καλη απο κατι αλλους εδω μεσα που ανεβαζουν ΟΤΙ να΄ναι και το ονομαζουν "house"  ::) ::) ::)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το remix, μου έδωσε την ευκαιρία να ακούσω και την αρχική σύνθεση, που μου είχε διαφύγει.

 

Μπράβο Νικόλα, μπράβο και σε σένα funky_bassman. Nice work.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιοι ηχοι και στο beat και στο μπασο.Σαν παραγωγη μου αρεσε για "ερασιτεχνικο" επιπεδο  ;)

 

Με έπιασες έτσι?  :P Μωρέ δεν το ψείρισα πολύ γιατί κουράστηκα και για να γίνει καλύτερο ήθελα ηχογράφηση του πιάνου από την αρχή σε wav κλπ, κλπ οπότε το άφησα "πρόχειρο"...

 

Spector με καινούριες χορδές... Αυτό το μπάσο είναι λες κι έχει κομπρέσορα μέσα του!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοαθλιο το αρχικο, εδειξε λίγο με την εκδοχή αυτη ;D

 

@geodimitri, το πιανο δε συμβαδιζε ούτε με τον εαυτο του, οποτε προσωπικά θαυμασα τη δουλειά που έγινε στο συγχρονισμο.

 

Τώρα, για το θεμα του wav, ειλικρινα το προσπαθησα εκείνη τη μέρα τουλαχιστον 5 φορες, και παντα κατι έκανα λάθος και ξαναπροσπαθούσα. Παιδευομουν με dropbox και sendspace και σε καποια φαση βαρεθηκα τη ζωή μου.

 

Οποτε γι'αυτο απολογούμαι εγώ ο ίδιος, αν και γουσταρω την "προχειρότητα" (με την καλή εννοια). Το κομμάτι το ίδιο είναι γραμμένο με τη μία, ως (λίγο επεξεργασμενος) αυτοσχεδιασμός, οπότε η παρούσα εκτέλεση είναι μέσα στο πνεύμα.

 

Ειμαστε ερασιτέχνες και το φωνάζουμε χρυσή μου ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ,παρά την ερασιτεχνική του φύση!Θα μπορούσε άνετα να παίζει σε κάνα underground lounge barάκι!! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου