Προς το περιεχόμενο

Υγρασία


gerasimos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μία ντουλάπα που θα ήθελα να χρησιμοποιήσω για αποθήκευση οργάνων και μηχανημάτων. Το πρόβλημα είναι ότι έχει μία ελαφρά υγρασία (μυρίζει μούχλα). Είχα διαβάσει παλιά για κάτι υλικά που απορροφάνε την υγρασία ή την συγκεντρώνουν σε κάτι δοχεία. Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό;

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εχω ακουσει για καποιο υλικο που αποροφα την υγρασια, και κατι για κουβαδες μου ειχανε πει αλλα δεν θυμαμε καθολου. Πηγαινε σε ενα καταστημα με μπογιες και τετοια και ρωτα, σιγουρα θα ξερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ζητάς μπορείς να το βρεις στο Praktiker στο τμήμα με τα χρώματα - στόκους – σιλικόνες κλπ. Πρόκειται για μικρά πλαστικά δοχεία που τα γεμίζεις με υλικό που απορροφάει την υγρασία και τη κρατάει στο δοχείο , κατά διαστήματα απλά αδειάζεις το νερό μου συσσωρεύεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω χρησιμοποιήση αυτά τα κουβαδάκια που πούλαγε το πρακτικερ δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα αλλά αυτό που θυμάμαι είναι ότι ήταν ακριβά και ο χρόνος που κραταγαν αρκετά μικρός δεν στο συνιστώ , με τόσα κουβαδακια αγοράζεις ντουλάπα. αν και πιστεύω ότι δεν είναι και ο καλύτερος τρόπος φυλαξεις των οργάνων σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα ένα μέρος με υγρασία είναι ό,τι χειρότερο. Το θέμα είναι να δω αν μπορώ να την διώξω, εφόσον δεν είναι έντονη, αλλιώς θα παραμείνει απλώς μία ντουλάπα :) Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν πετυχουν τα κολπα με τα κουβαδακια, τις μπανιερες κλπ., δοκιμασε να βαλεις τα οργανα κια τα μηχανηματα σε ενισχυμενες μαυρες σακουλες. :D Πλάκα κανω

 

:D :D :D

 

Ο κλαυτερος τροπος για να αποφυγεις την υγρασια ειναι αυτος που προτεινει ο feather.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου